XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019 r. OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 17:15.
  2. Jutro obchodzimy święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  3. W czwartek zapraszamy na piękne nabożeństwo: "Noc Świętych". Rozpocznie się ono o godzinie 19:15 w kościele Ojców Pasjonistów. Następnie wyruszy procesja z relikwiami świętych do naszego kościoła a potem rozpocznie się uwielbienie. Na koniec zapraszamy do piwnic na radosny poczęstunek. Zapraszamy każdego i zachęcamy, aby dzieci i młodzież przebrali się za postacie świętych. Jest to również obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje na plakacie. Wydarzenie jest organizowane w ramach Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt.: "Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem swojego Regionu".
  4. W piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w kościele o godz.: 7:00, 8:45, 10:00 i o 18:00. Zaś na cmentarzu gromadzimy się w kaplicy cmentarnej na Mszy św. o godz. 12:00, która odprawią Proboszczowie rawscy. Po niej będzie procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych, szczególnie tych polecanych w wypominkach jednorazowych i za spoczywających na naszym cmentarzu. Procesja zakończy się przy krzyżu na nowej części cmentarza. W tym dniu zbieramy do puszek ofiary na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Łowiczu, w którym do kapłaństwa przygotowuje się także nasz parafianin.
  5. W sobotę – 2 listopada – obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą w kościele o godz.: 7:00 i 18:00. Zaś o godz. 8:00 będzie odprawiona Msza św. w kaplicy przy cmentarzu i po niej wyruszy procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.
  6. W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o spowiedzi pierwszopiątkowej. Ze względu na święto kapłani nie odwiedzą tego dnia chorych. W nagłych przypadkach prosimy o indywidualny kontakt z kancelaria. W I-szą sobotę miesiąca po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią loretańską.
  7. Przypominamy, że za nawiedzenie cmentarzy połączone z modlitwę za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny.
  8. Zachęcamy do zgłaszania zmarłych na tradycyjne całoroczne i jednorazowe wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Można to uczynić dziś w zakrystii a w tygodniu w kancelarii, oraz na naszym cmentarzu parafialnym. Msze św. listopadowe będziemy odprawiali przez cały ten miesiąc o godz. 18.00. Wszystkich naszych wiernych zmarłych polecajmy w modlitwach pamiętając, że tylko w taki sposób możemy wspierać tych, którzy oczekują na pełnię radości w niebie !!!
  9. W tych dniach będziemy również porządkować groby zmarłych – jest to bardzo ważny znak naszej pamięci i wiary – Bóg zapłać tym wszystkim, którzy to czynią, dbając też o groby innych, w tym kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.
  10. Odwiedzając groby pamiętajmy także o ekologii. Zastanówmy się, co jest ważniejsze? Ilość plastikowych wiązanek i zniczy czy modlitewna pamięć o zmarłych? Prosimy też, aby wynoszone śmieci segregować. W tym celu na cmentarzu stanęły odpowiednio poznakowane pojemniki do segregacji, osobne na plastik i szkło (oznakowane na żółto) i osobne na żywe kwiaty, liście itp. (oznakowane na brązowo). Dzisiaj kiedy wszyscy czujemy jak ważna jest ekologia i troska o czystość świata zadbajmy, aby i na cmentarzu tych śmieci było mniej. Przypominajmy również innym osobom o konieczności tej segregacji.
  11. Jak zwykle w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10:00 będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II i modlitwa nad parami małżeńskimi oczekującymi potomstwa. Podczas tej eucharystii oprawę muzyczna wykona Zespół ludowy z Klubu Seniora „Ustronie” ze Skierniewic, który po Mszy św. będzie miał koncert. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  12. Dziękuję także ofiarodawcy świec oliwnych do kaplicy Adoracji – będzie przy nich trwała modlitwa o jedność w naszej Ojczyźnie i zwycięstwo nad pokusami szatana.
  13. Na Tablicy jest umieszczona lista z ofiarami jakie na remont przekazali podczas Nawiedzenia Obrazu MB, mieszkańcy poszczególnych ulic, wiosek i bloków. Bóg zapłać.
  14. Jest tam także informacja o tym ile już spłaciliśmy naszego kredytu bankowego.
  15. Tydzień temu został zniszczony w kaplicy na Osadzie wzmacniacz do nagłośnienia stąd trzeba będzie kupić nowy.
  16. W minioną niedzielę liczyliśmy wiernych. W naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych było: 889 mężczyzn i 1377 kobiet, co łącznie stanowi 2 259 osób, tj. ok. 19% osób z naszej parafii liczącej 11954 wiernych (rok temu było to 16%). Do Komunii Świętej przystąpiło: 383 mężczyzn i 821 kobiet, co łącznie daje 53% tych, co byli w kościele.
  17. Przed kościołem osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają: znicze Caritas, Kalendarz Diecezjalny na 2020 r., album o Pielgrzymce Jana Pawła II do naszej diecezji i album z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej we wszystkich parafiach w diecezji.
  18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jadwigi Stępniak z Kielc, +Marii Dzika z ul. Solidarności i +Jerzego Kamińskiego z ul. Zielonej. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …