XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:15. Prosimy, abyście w rodzinach codziennie odmawiali różaniec.

- w środę – 13.10 – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego – głównego patrona naszej diecezji.

- w czwartek – 14.10 – Święto poświęcenia kościoła katedralnego.

- w piątek – 15.10 – wspomnienie św. Teresy z Avila.

- w sobotę – 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

1. W piątek od 19:00 będzie u nas Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy młodzież, szczególnie tą, która przygotowuje się do bierzmowania oraz każdego z Was.
  2. W sobotę w katedrze Łowickiej Mszą św. o 18:00 nasza diecezja rozpocznie przygotowanie modlitewne do prac Synodu w Kościele.
  3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy mężczyzn na Procesję różańcową za Polskę. Modlitwa rozpocznie się o 14:00 przed naszym kościołem i uda się ulicami miasta do Miasteczka Krwi Chrystusa, aby tam zakończyć procesję Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaprasza Męskie KŻR i Rycerze Kolumba.
  4. Także za tydzień razem ze starostwem zapraszamy na 11:30 wszystkich pracowników oświaty na Mszę św. w ich intencji. Wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkół ogarnijmy naszą modlitwą w Dniu Edukacji Narodowej.
  5. W związku z tym, że po wakacjach grupa młodzieży wypisała się z lekcji katechezy w szkołach średnich przypominamy, że taka postawa jest formą wyparcia się Wiary. Daje też zły przykład innym. Osoby takie nie mogą być chrzestnymi a w przygotowaniu przedślubnym będą pytane o uczestnictwo w katechezie.
  6. Już można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Specjalne blankiety są na stoliku pod chórem i w kancelarii.
  7. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  8. Obchodzimy dzisiaj już po raz XXI Dzień papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Bóg zapłać za wasze ofiary na Fundację Nowe Tysiąclecie, które zbierają ministranci. Po każdej Mszy Św. otrzymamy błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Szczególna oprawę będzie miała Msza św. o 10:00 kiedy to liturgię uświetni Chór parafialny Adalbertus z Białej Rawskie. Bardzo zapraszamy od 21:00 na modlitewne czuwanie przy pomniku św. Jana Pawła II. Gościmy dzisiaj autorkę książki "Zwiastunowi gór" – p. Joannę Jurkiewicz, która teraz podzieli się swoimi wspomnieniami o Janie Pawle II.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Czesława Kierebińskiego z Warszawy i +Edmunda Wlazińskiego z ul. Solidarności. Za tych zmarłych i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …