XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
  2. W dzisiejszym Dniu Środków Oddziaływania Społecznego pamiętajmy także o potrzebie modlitwy za ludzi mediów, aby przekazywali tylko prawdę i nie ulegali pokusie manipulacji opinią publiczną.

- we wtorek – 20.09. – wspomnienie św. męczenników koreańskich;

- w środę – 21.09. – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

- w piątek – 23.09 – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera.

1. Podziękowania za przygotowania uroczystości otwarcia Ogrodu Dialogu – w załączeniu.
  2. Rzeczy znalezione podczas niedzielnego pikniku, są do odebrania przy wejściu do zakrystii
  3. Za tydzień będzie u nas kiermasz słodkości, zebrane ofiary będą pomocą na rehabilitację ciężko chorego Łukasza Paczkowskiego.
  4. W poniedziałek Komenda Rawskiej Policji zaprasza na Plac Piłsudskiego, od 13:00 będzie RoadPol Safety Days – szczegóły na plakacie
  5. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 modlimy się za dobrodziejów naszego remontu oraz wszystkich wspierających prace.
  6. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 7.00 piesza pielgrzymka do Studziannej. Udamy się stałą trasą przez Rzeczycę. Msza św. odpustowa w Sanktuarium św. Michała Archanioła będzie o godz. 18.30, a potem wracamy autokarami do Rawy Maz..
  7. MDK zaprasza na Rawskie Dni Muzyki Klasycznej. W sobotę o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDKu wystąpi tenor IWO ORŁOWSKI oraz skrzypek MARIUSZ KIELAN w programie zatytułowanym VIVA ITALIA. Zaś w niedzielę o godz:19.00 w naszym kościele koncert ANIELSKIE BRZMIENIE HARFY I FLETÓW, usłyszymy znane utwory w opracowaniu na dwa flety i po raz pierwszy w Rawie zabrzmi dźwięk harfy.
  8. Po wakacjach zapraszamy na spotkania naszych grup parafialnych. Na tablicy można zapoznać się z terminami spotkań. W piątki zapraszamy młodzież ok 19:00 a Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w każdy poniedziałek. Swoje spotkanie rozpoczyna od Mszy św. o 18:00. We wtorek na spotkanie o 19:00 zaprasza też wspólnota wolontariacka Emaus. W parafii mamy dużo ciekawych grup skorzystajmy z nich, aby pogłębić swoja wiarę.
  9. Zachęcam do udziału w modlitwie różańcowej o pokój jaka jest u nas w tygodniu codziennie o 17:30.
  10. Czytajmy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Oglądajmy telewizję Trwam, słuchajmy stacji katolickich: Radio Victoria i Radio Maryja.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Mariusza Adamczyka z ul. Solidarności, +Zbigniewa Korolczuka z ul. Żeromskiego i +Roberta Gębskiego z Chrust. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …