XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną. Zapraszamy na modlitwę różańcową

w intencjach misjonarzy o 17:15.

1. Dzisiaj także liczymy wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej oraz przyjmujących komunię świętą.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na Tacę inwestycyjną – na spłatę kredytu.
  3. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o 10:00 wysłuchamy koncertu naszego Chóru NAZARET. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  5. Przed kościołem osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają: znicze Caritas, Kalendarz Diecezjalny na 2020 r., album o Pielgrzymce Jana Pawła II do naszej diecezji i album

z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej we wszystkich parafiach w diecezji.

1. Po Mszy św. zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań

z kulturą”.

1. Dzisiaj, w Łowiczu, czterech naszych ministrantów – Tymoteusz Gruszczyński, Kacper Staroń, Grzegorz Kopczyński oraz Daniel Kośka – po całorocznym kursie przygotowań otrzymują promocję lektorską przez posługę Księdza Biskupa Wojciecha Osiala. Nowo promowanym lektorom serdecznie gratulujemy i polecamy ich Bogu w modlitwie.
  2. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania na spotkanie formacyjno-duszpasterskie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 października, po Mszy świętej o godz. 18:00, w kościele.
  3. Miejska Rada Seniorów w Rawie Mazowieckiej oraz Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka mają zaszczyt zaprosić wszystkich Seniorów na seans filmowy, który odbędzie się dnia 21 października 2019 roku o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury. Po seansie zapraszamy na mały poczęstunek w kawiarni MDK.
  4. Każdy ma świadomość jak wzrosły opłaty za śmieci. W ostatnim czasie niemal dwukrotnie. Dotyczy to również i naszego cmentarza. Przygotowujemy się do segregacji tych odpadów na cmentarzu, aby zmniejszyć koszty. Częściowo już zostały przygotowane pojemniki do segregacji, dlatego prosimy aby śmieci wrzucać do konkretnego kosza. Dzisiaj kiedy wszyscy czujemy jak ważna jest ekologia i troska

o czystość świata zadbajmy, aby i na cmentarzu tych śmieci było mniej. To winna być nasza wspólna troska. Dziękuję jednocześnie Państwu Grzegorzewskim, że dbają o wywóz śmieci i o porządek na cmentarzu.

Przy okazji tego tematu, warto się zastanowić, czy naprawdę zmarłemu potrzebny jest olbrzymi wieniec i tak wiele zniczy. Co jest istotne - modlitwa czy zewnętrzny blichtr? Są to pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć!

1. W najbliższa sobotę odwiedzą nasza parafię alumni z Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie wraz z klerykami Mateuszem i Przemkiem. Zwiedzą nasze obiekty i zostanie też odprawiona Msza Święta o godz. 12:00 – zapraszamy.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Ryszarda Piotrowskiego z ul. Willowej

i + Wiesławy Olszewskiej z Warszawy. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …