XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:15.

- we wtorek – 18.10 – święto św. Łukasza, ewangelisty.

- w środę – 19.10 – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

- w sobotę – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II.

1. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, po każdej Mszy św. ofiarami do puszek, które ma młodzież z naszych szkół (dziękujemy im za pomoc) będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą edukację dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących. Będziemy mogli również uzyskać na koniec każdej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Wieczorem zaś o 21:00 zapraszamy na modlitewne czuwanie przy pomniku św. Jana Pawła II.
  2. Po obiedzie zaś zapraszamy mężczyzn: na procesję różańcową w intencji naszej Ojczyzny. Modlić się też będziemy za dzieci i młodzież – naszą przyszłość oraz o pokój na Ukrainie. Najpierw będzie Msza św. o 13:00 a potem o 14:00 sprzed kaplicy MB Fatimskiej w Ogrodzie Dialogu udamy się ulicami miasta odmawiając różaniec do Miasteczka Krwi Chrystusa, aby tam zakończyć procesję Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszają: Męskie KŻR i Rycerze Kolumba.
  3. We wtorek z racji imienin ks. Łukasza będziemy się za Niego modlić podczas Mszy św. o 18.00. Zapraszam bardzo do udziału w tej modlitwie.
  4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej będą mieli spotkanie Rycerze Kolumba – zapraszamy.
  5. Dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną. Są one nam bardzo potrzebne, aby uregulować ostatnią fakturę za prace przy Ogrodzie Dialogu, na co też za zgodą Rady Parafialnej musimy wziąć kredyt z WFOŚiGW.
  6. W minioną niedzielę liczyliśmy wiernych. Na wszystkich Mszach Świętych było u nas: 551 mężczyzn i 984 kobiet, co łącznie stanowi 1 535 osób, tj. ok. 13% osób z naszej parafii liczącej 11954 wiernych (rok temu było podobnie). Do Komunii Świętej przystąpiło: 243 mężczyzn i 514 kobiet, co łącznie daje 49% tych, co byli w kościele.
  7. Serdecznie zapraszamy młodzież i nie tylko, w najbliższy piątek od 19.00 na modlitwę uwielbienia w naszym kościele.
  8. W sobotę o 19.00 w sali widowiskowej MDK-u odbędzie się koncert zespołu Trebunie - Tutki. Koncert organizowany jest przez Międzynarodową Fundację Muzyczną im. Artura Rubinsteina.
  9. Za tydzień w niedzielę będzie kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, o godzinie 11.00 a później Msza święta.
  10. Można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową.
  11. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Jest również Kalendarz diecezjalny.
  12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Sabiny Drzewiecka z ul. Solidarności, +Jolanty Ozimek z ul. Piaskowej, +Władysławy Grabskiej z Chrust, +Marianny Tabaczyńskiej z ul. Niepodległości i +Andrzeja Morgi z ul. Solidarności. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …