XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

- w poniedziałek – 26.08. – Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.
– we wtorek 27.08. – wspomnienie św. Moniki.
- w środę – 28.08. – wspomnienie św. Augustyna.
- w czwartek – 29.08. – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o 10:00 kiedy to ks. Bp. Wojciech Osial poświeci naszą Kaplicę Dusz Czyśćcowych. Od tego dnia rozpocznie się też u nas adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie codziennie po Mszy św. o 8:00 aż do wieczornej. Ufam, że nie będzie brakowało osób, które zechcą poświecić trochę swojego czasu na taką adorację. Dla uporządkowania czuwania przygotowaliśmy listy, na których można wpisać propozycje swojego dyżuru. Karty są wyłożone pod chórem i przy wejściu bocznym. Bardzo Was zachęcam do tej adoracji – to nigdy nie będzie czas stracony!

4. Starosta Rawski zaprasza nas dzisiaj  na Dożynki Powiatowe, które rozpoczną się od Mszy św. o godz. 11:30, a później będzie radosny korowód na zamek gdzie będą różne występy. Mszy św. Dziękczynnej przewodniczyć będzie ks. Bp. Wojciech Osial.

5. Wraz z gospodarzami naszych parafialnych dożynek organizujemy 1 września wyjazd na Jasną Górę na ogólnopolskie Dożynki. Chętni mogą się zapisywać u pani sołtys z Pasieki lub w kancelarii.

6. Tydzień temu na Tacę inwestycyjną zebraliśmy kwotę: 10 012.00 zł. Bóg zapłać.

7. Zapraszamy 1 wrześnią na godz. 16:00 na uroczystość poświecenia odnowionego przez Urząd Gminy Rawa Maz. kamienia upamiętniającego zamordowanie przez sowieckich żołnierzy w styczniu 1945r franciszkanina z Niepokalanowa o. Wilhelma (Wacława Deperasa). Jak z przykrością informowaliśmy pomnik ten w czerwcu tego roku został sprofanowany. Uroczystość ta będzie połączona z obchodami 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Mszy św. przy tym pomniku (obok hotelu Hetmański pod Rawą Maz.) przewodniczyć będzie Gwardian z Niepokalanowa - o. Grzegorz Maria Szymanik. Uczestniczyć w niej będą kombatanci, władze samorządowe (powiatu, miasta i gminy), poczty sztandarowe oraz goście i mieszkańcy Rawy oraz okolic. Jest to dla nas bardzo ważna uroczystość stąd proszę, abyście licznie tam przybyli za tydzień. Mieszkańców Podlasu i Leopoldowa proszę, aby przygotowali to miejsce do uroczystości.

8. Uroczystości upamiętniające wybuch wojny odbędą się również w tym dniu o 13:00 na cmentarzu rawskim a o 14:00 w Muzeum Ziemi Rawskiej gdzie będzie otwarta wystawa pt.: „Rawa Maz. W czasie II wojny światowej”.

9. Burmistrz Miasta zaprasza w sobotę na Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy. Start będzie o 10:00 przy hali sportowej na Tatarze. Do wygrania rowery i sprzęt sportowy.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za Radio Maryja. Wyjazd 7 września spod kościoła OO. Pasjonistów o 6:30, Szczegółowe informacje są na Tablicy.

11.  W piątek o 19:00 będzie spotkanie Rady Duszpasterskiejw Centrum Spotkan i Dialogu.

12.  RKS Mazovia ogłasza nowy nabór do klubu. Zapraszają dzieci z roczników 2014 i 2015. Szczegóły są podane na plakacie.

13. Można się już zapisywać w kancelarii na wyjazd do Włocławka w dniu 14 września na spotkanie modlitewne - „Polska pod krzyżem”.

14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Zdzisława Kilana z ul. Zwolińskiego. Za niego i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …