XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory. Zaś w tygodniu o 17:15 modlimy się na różańcu w Ogrodzie Dialogu w intencji trzeźwości Narodu i o pokój.

- w poniedziałek – 21.08. – wspomnienie św. Piusa X.

- we wtorek – 22.08. – wspomnienie NMP Królowej.

- w czwartek – 24.08. – święto św. Bartłomieja Apostoła.

- w sobotę – 26.08. – Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

1. Caritas Polska prosi o ofiary na poszkodowanych w wyniku tragicznej powodzi na Słowenii. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy razem dziękować Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzem Dożynek są mieszkańcy Podkonic Miejskich. Zapraszają nas oni od 13:00 na piknik dożynkowy. Zaś o 14:00 w Sali Kawiarni parafialnej otworzymy wystawę zegarów.
  3. W sobotę (ostatnią miesiąca) zapraszamy na 18:00 na Mszę św. i Procesję światła z modlitwą za chorych – intencje za chorych można składać w Grocie z Lourdes.
  4. Starosta Rawski zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się za tydzień w naszym mieście na terenie OSiR. Rozpoczną się one od Mszy św. o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Wojciech Osial.
  5. Czekamy na beatyfikacje polskiej Rodziny Ulmów, którzy bohatersko oddali swoje życie ratując innych. Będzie to 10 września w Markowej. Ojciec Edward z Cieladza organizuje pielgrzymkę na tę okazję – szczegółowe informacje są na Tablicy.
  6. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie od 30.09. do 08.10.
  7. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną.
  8. Na czas wakacyjny polecam lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł Co z Mszą trydencką a w tygodniku Niedziela, artykuł: Wiara w biznesie.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …