XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019 r.

1. Zapraszamy na godz. 17.30. na  Nieszpory – modlitwę psalmami.
   - we wtorek – 20.08. – wspomnienie św. Bernarda
   - w środę – 21.08. – wspomnienie św. Piusa X.
   - w czwartek – 22.08. – wspomnienie NMP Królowej.
   - w sobotę – 24.08. – święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W ramach koncertów organizowanych dzięki projektowi „Rawska Korona spotkań z kulturą” wystąpi dzisiaj podczas Mszy św. Dziękczynnej za plony o godz. 11:30 zespół ludowy "Wspomnienie”. Po jej zakończeniu wystąpią oni z pieśniami ludowymi. Gospodarzami tegorocznych Dożynek parafialnych są mieszkańcy Pasieki Wałowskiej. Staroście Mirosławowi Iskierce i Starościnie Jadwidze Taraszkiewicz oraz wszystkim mieszkańcom Pasieki bardzo dziękujemy za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Za rok  gospodarzem dożynek będą mieszkańcy Ścieków.
4. Wraz z gospodarzami naszych parafialnych dożynek organizujemy 1 września wyjazd na Jasną Górę na ogólnopolskie Dożynki. Chętni mogą się zapisywać u pani sołtys z Pasieki lub w kancelarii.
5. Starosta Rawski zaprasza każdego na Dożynki Powiatowe, które odbędą się w naszym kościele za tydzień. Rozpoczną się one od Mszy św. o godz. 11:30, a później będzie radosny korowód na zamek gdzie będą różne występy. Mszy św. Dziękczynnej przewodniczyć będzie ks. Bp. Wojciech Osial.
6. On także w tym dniu, ale na Mszy św. o 10:00 poświeci naszą Kaplicę Dusz Czyśćcowych. Od tego dnia rozpocznie się też u nas adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie codziennie po Mszy św. o 8:00 aż do wieczornej. Ufam, że nie będzie brakowało osób, które zechcą poświecić trochę swojego czasu na taką adorację. Dla uporządkowania czuwania przygotowaliśmy listy, na których można wpisać propozycje swojego dyżuru. Karty są wyłożone pod chórem i przy wejściu bocznym. Bardzo Was zachęcam do tej adoracji – to nigdy nie będzie czas stracony!
7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Tacę inwestycyjną.
8. Pan Burmistrz oraz Dyrektor MDK zapraszają dzisiaj o 16:00 na doroczny piknik „Raz na ludowo”.
9.  Jutro w starostwie o 9:00 będzie bezpłatne spotkanie dla seniorów dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym – będzie też poczęstunek.
10. Już zapowiadamy, że 1 września przy kamieniu na Podlasiu, który upamiętnia zamordowanie w1945 r. o. Wilhelma franciszkanina, który zostła odnowiony po profanacji zostanie o 16:00 odprawiona uroczysta Msza św.
11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (artykuł o naszych półkoloniach oraz o wyjeździe skautów rawskich na spotkanie z Ojcem Św.) i tygodnika Niedziela.
12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Edmunda Michałowskiego z Wałowic, +Piotra Lasoty z ul. Polnej , +Janiny Adamczyk z ul. Zwolińskiego, +Grzegorza Łazowskiego z ul. Tomaszowskiej i +Antoniego Domiza z Podkonic Miejskich. Pomódlmy się za nich i za tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu: Wieczny odpoczynek …
13. W związku z planowanym na 14 września spotkaniem „Polska pod krzyżem” wysłuchajmy zaproszenia.