XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r.- OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

- w poniedziałek – 17.08. – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

- w czwartek – 20.08. – wspomnienie św. Bernarda.

- w piątek – 21.08. – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

- w sobotę – 22.08. – wspomnienie NMP Królowej.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy całą parafią dziękować Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy na tę Mszę św. i dziękujemy mieszkańcom wsi Ścieki -Gospodarzom Dożynek, w tym Staroście p. Marcinowi Tomczykowi i Starościnie p. Joli Guzek a także sołtysowi p. Bogdanowi Karasiowi za przygotowanie tej uroczystości. Za rok Gospodarzem dożynek będą mieszkańcy: Wałowic i Starego Dworu.
  2. Tydzień temu obchodząc 80-tą rocznicę śmierci w niemieckim obozie ks. Wacława Zienkowskiego rozpoczęliśmy modlitwę o Jego beatyfikację. Prosimy weźcie do waszych domów wyłożone obrazki z tą modlitwą - można wyprosić dla siebie różne łaski. Prosimy też, aby jeżeli ktoś ma wspomnienia o tym gorliwym kapłanie, czy jakieś pamiątki, to aby skontaktował się z ks. Proboszczem.
  3. Zapraszamy za tydzień w niedzielę na koncert artystów z Filharmonii Łódzkiej pt.: „Kolory Polski” po Mszy św. o 18:00 (szczegółowy opis koncertu jest na plakacie na Tablicy oraz na wyłożonych pod chórem ulotkach).
  4. Z powodu koncertu w niedzielę 23 sierpnia nie będzie Mszy św. o 20:00.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Tacę inwestycyjną.
  6. W te upalne dni pamiętajmy o godnym stroju w jakim wchodzimy do kościoła.
  7. Na czas wakacyjny polecam lekturę Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Grzegorza Pawlikowskiego i +Pauliny Socha z ul. Solidarności, +Bożeny Sobczyk z ul. Niepodległości i +Sławomira Kucharskiego z ul. Laskowej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …