XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r. - OGLOSZENIA

1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją i modlitwą o powołania do naszego łowickiego seminarium. Dzisiaj można uzyskać „Odpust zupełny Porcjunkuli”, w tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić: Ojcze nasz oraz Wyznanie Wiary, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz wykluczyć przywiązanie do grzechu

- we wtorek – 04.08 – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona proboszczów.

- w czwartek –06.08 – Święto Przemien. Pańskiego. Msze św. o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.

- w sobotę – 8.08 – wspomnienie św. Dominika.

1. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  2. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjna przeznaczone na spłatę kredytu.
  3. Do parafii powróciła zabytkowa fisharmonia, która została umieszczona w naszym parafialnym muzeum. Po gruntownych pracach konserwatorskich opłaconych przez parafię ten zabytkowy instrument stał się kolejnym skarbem do oglądania. Ale nie tylko, gdyż prace konserwatorskie przywróciły możliwość grania na tym instrumencie. Nasz Pan Organista podczas niektórych Mszy św. zaprezentuje nam utwory wykonywane na tej zabytkowej fisharmonii.
  4. Dzisiaj o 15:00 w Miejskim Parku rozpocznie się cykl „Koncertów w Altanie” – popołudnie umili Orkiestra OSP.
  5. Zachęcamy do codziennej modlitwy o 17:30 w kościele na różańcu w intencji ustania epidemii. Przez cały sierpień będą ją prowadzić panowie z Męskiego KŻR dołączając intencję o trzeźwość narodu Polskiego. W tym miesiącu jesteśmy zaproszeni do zachowania trzeźwości.
  6. W środę w katedrze łowickiej o 20:00 będzie apel dla pielgrzymów udających się na Jasna Górę oraz tych, którzy duchowo będą uczestniczyć w pielgrzymce, która wyruszy w czwartek. W naszym kościele, modląc się na różańcu o 17:30 będziemy łączyć się z pielgrzymami.
  7. W sobotę – 8.09. będziemy obchodzić VII-ą rocznicę śmierci ks. Prałata Mieczysława Iwanickiego. Zapraszamy do naszej świątyni na godz. 18.00 na Mszę św., po której udamy się na nasz cmentarz, aby tam przy grobie pomodlić się za śp. ks. Prałata.
  8. Za tydzień w niedziele będziemy natomiast wspominać 80-tą rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Wacława Zienkowskiego. Uroczystej Mszy św. z tej okazji będzie przewodniczył o 11:30 Biskup Łowicki ks. Andrzej F. Dziuba. Ten zasłużony dla całej rawskiej społeczności kapłan zginął męczeńsko w niemieckim obozie w Sachsenhausen 5 sierpnia 1940 r. Miał szansę być uwolnionym, ale poszedł jako Dobry pasterz ze swoimi owcami na śmierć. Gorąco zapraszam do udziału w tej eucharystii, abyśmy wraz z samorządowcami i rodziną ks. Zienkowskiego dziękowali Panu Bogu za dar takiego Proboszcza i modlili się o Jego beatyfikację. Drugą częścią obchodów, bezpośrednio po eucharystii będzie spektakl słowno-muzyczny „Dar i tajemnica” podczas, którego wystąpi Jerzy Zelnik zaś część muzyczną wykona smyczkowa orkiestra kameralna Bealtic Neopolis Ensemble.
  9. Bardzo dziękuję za pomoc: panu ślusarzowi Włodzimierzowi Sumińskiemu
    a p. Michałowi Chojeckiemu za ścięcie trawy w ogrodzie.
  10. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Grzegorza Wołka z ul. Przechodniej. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …