XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy na godz. 17.30 na Modlitwę różańcową także w intencji naszych dziadków.

- w poniedziałek – 24.07 – wspomnienie św. Kingi

- we wtorek – 25.07 – święto św. Jakuba Ap.

- w środę – 26.07 – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP -– pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.

- w sobotę – 29.07 – wspomnienie św. Marty.

1. We wtorek przypadnie też wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców -będziemy wtedy świecić pojazdy ale także dziś uczynimy to po każdej Mszy św. (jeden ksiądz będzie na parkingu parafialnym a drugi przy kościele.
  2. Za tydzień podczas Mszy św. o 10:00 modlić się będziemy przy relikwiach św. Jana Pawła II w intencji małżeństw oczekujących narodzin dziecka.
  3. Zapraszamy na XXVI Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasna Górę w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy tylko przez stronę internetową.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Torunia – 5 sierpnia. Szczegółowe informacje u Ojców Pasjonistów i na naszej Tablicy.
  5. Czekamy na beatyfikacje polskiej Rodziny Ulmów, którzy bohatersko oddali swoje życie ratując innych. Będzie to 10 września w Markowej. Ojciec Edward z Cieladza organizuje pielgrzymkę na tę okazję – szczegółowe informacje są na Tablicy.
  6. Trwają także zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie. Bedzie ona od 30 września do 8 października.
  7. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Bogdana Mariana Zarzecznego z ul. Słowackiego i +Anny Ireny Boguszewskiej z ul. Jeżowskiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …