XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

- w środę – 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury, Bp i Doktora Kościoła.

- w czwartek – 16.07 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Wspomnienie to przypomina nam o szkaplerzu. Nosząc go mamy duchową obronę przed niebezpieczeństwami a szczególnie przed „ogniem piekielnym”. Wtedy podczas Mszy św. o 18:00 „nałożymy” szkaplerz osobom, które pragną go nosić. Matka Boża Szkaplerzna jest Wspomożycielką dusz czyśćcowych.

1. W dzień wyborów Prezydenta naszej Ojczyzny módlmy się gorąco o mądrość dla nas, abyśmy wybrali osobę, która sprawdziła się w służbie dla dobra wspólnego a jednocześnie żyje zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i będzie ich nadal broniła. Koniecznie trzeba pójść i zagłosować.
  2. Bardzo pilne - jak najszybciej jest potrzebna krew dla ciężko chorej naszej parafianki - Aliny Każmierczak. Trzeba pojechać do najbliższego punktu krwiodawstwa (Skierniewice, Tomaszów) i przy oddawaniu podać, że dla Aliny Kaźmierczak oraz że do Szpitala im. Kopernika w Łodzi.Bardzo prosimy o pomoc, gdyż Pani Alina pomagała tak wielu osobom a również angażowała się w działania naszej parafii.

6. Za miesiąc, 16 sierpniu, będziemy dziękować Bogu za plony. Gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Ścieków. Już dzisiaj prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec dożynkowy. Warto go uczynić samodzielnie a nie kupować. Niech będzie skromny ale za to będzie naszym darem wdzięczności Bogu. Prosimy sołtysów o podjęcie przygotowań.

1. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią..
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Stanisławy Pięcek z ul. Łowickiej, +Jana Starczewskiego z Czerniewic, +Tomasza Kobyłeckiego z Huty Wałowskiej, +Stanisławy Klimczak z ul. Zwolińskiego, +Jana Kaczmarek i +Andrzeja Stankiewicza z ul. Solidarności. Za nich, za wszystkich dobrodziejów naszego kościoła i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …