XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy w tygodniu na godz. 17.15 na Nabożeństwo różańcowe w Ogrodzie Dialogu w intencji o trzeźwość narodu i o pokój.

- w poniedziałek – 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe

- we wtorek –15.08. –Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. będą o 7.00, 8.45, 10.00 (będziemy modlić się za naszą Ojczyznę), 11.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty.

- w czwartek – 17.08. – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie ale UWAGA: nie o 19:00 ale po Mszy św. o 18:00. Prosimy przynieść świece na procesję fatimską. Intencje do różańca można składać w Grocie lub w zakrystii. Zmiana godziny związana jest z uroczystą Mszą św. w rocznicę śmierci ks. Prałata Iwanickiego, której przewodniczyć będzie JE. Ks. Abp Wacław Depo. Zapraszamy też na wcześniejszą modlitwę na cmentarzu o 17:30. Szczególnie prosimy o udział naszych szkół, władz samorządowych, przedstawicieli urzędów, osób z rad i grup parafialnych.
  2. Samorządowcy Ziemi Rawskiej zapraszają na uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego. Jutro o 17:00 na budynku starostwa zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Ignacego Paderewskiego, zaś ok. 18:00 będzie Msza św. za Ojczyznę, której przewodniczyć będzie nasz Pasterz bp. Andrzej. W tej intencji będziemy się też modlić 15 sierpnia o 10:00. Całość programu obchodów jest na tablicy.
  3. Nasi pielgrzymi z grupy Brązowej jutro wchodzą na Jasną Górę. Bardzo dziękuję tym, którzy ich wspierali. Bóg zapłać gospodarzom z Chrust i Podkonic Miejskich, którzy przyjęli gości z Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej,
  4. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy razem dziękować Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzem Dożynek będą mieszkańcy Podkonic Miejskich. Zapraszam sołtysów wiosek i wszystkich parafian a zwłaszcza naszych rolników na podziękowanie Panu Bogu za Jego dary. Prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec dożynkowy. Delegacje z wieńcami zgromadzą się przed wejściem do kościoła o 11.20. Po Mszy św. gospodarze dożynek zapraszają nas na Piknik parafialny, będzie muzyka, wspólna zabawa i coś do jedzonka, a przede wszystkim okazja do spotkania. Wtedy też zostanie otwarta wystawa zegarów w Kawiarni parafialnej.
  5. Burmistrz miasta Piotr Irla oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Grzegorz Klimczak
    serdecznie zapraszają na koncert Rawianina Michała Błockiego.
    Koncert zatytułowany LUBIĘ WRACAĆ TAM... odbędzie się o godzinie 19.00 na placu Piłsudskiego w dniu15 sierpnia 2023r. Podczas koncertu usłyszymy piosenki Zbigniewa Wodeckiego, utwory patriotyczne kompozytorów polskich, pieśni neapolitańskie oraz arie operowe i operetkowe.
  6. Na czas wakacyjny polecam lekturę Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Mariana Jagiełło z ul. Katowickiej, +Hanny Wardzynskiej z ul. Krakowskiej i+Haliny Cała z ul Zwolińskieg. Za nich, za śp. ks. prałata Mieczysława i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …