XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r. -OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj i w tygodniu na godz. 17.30 na Nabożeństwo różańcowe szczególnie tych, którzy duchowo pielgrzymują na Jasną Górę.

- w poniedziałek – 10.08. – święto św. Wawrzyńca.

- we wtorek – 11.08. – wspomnienie św. Klary.

- w piątek – 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, mamy w naszym kościele ołtarz z wizerunkiem św. Maksymiliana,

- w sobotę –15.08. –Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. będą o 7.00, 8.45, 10.00 11.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty.

1. Dzisiaj Mszy św. o 11:30 będzie przewodniczył Biskup Łowicki ks. Andrzej F. Dziuba ponieważ obchodzimy 80-tą rocznicę śmierci ks. Wacława Zienkowskiego.. Jesteśmy przekonani o świętości życia tego kapłana, czego ukoronowaniem była męczeńska śmierć w niemieckim obozie w Sachsenhausen. Dlatego za zgodą Biskupa Łowickiego rozpoczniemy modlitwy o beatyfikacje ks. Wacława Zienkowskiego. Zostały przygotowane obrazki z tekstem tej modlitwy, można je pobrać do domu i modlić się o potrzebne dla siebie łaski. Drugą częścią obchodów, bezpośrednio po eucharystii będzie spektakl słowno-muzyczny „Dar i tajemnica” podczas, którego wystąpi Jerzy Zelnik zaś część muzyczną wykona smyczkowa orkiestra kameralna Bealtic Neopolis Ensemble.
  2. W najbliższy piątek w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia, będziemy świętować 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wtedy przed budynkiem starostwa o 17:30 będzie miała miejsce uroczysta sesja połączonych rad: powiatu, miasta i gmin, Zostanie odsłonięta i poświęcona tablica Wincentego Witosa a następnie uczestnicy przejdą do naszego kościoła gdzie Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba ok 18:00 odprawi Mszę św. Dziękczynną za cudowne ocalenie naszej Ojczyzny przed nawałą bolszewicka. Będziemy także modlić się o pomyślność dla naszej Ojczyny i w intencji ponownie wybranego Prezydenta RP Andrzeja Dudę,
  3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy razem dziękować Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzem Dożynek będą mieszkańcy ze wsi Ścieki. Zapraszam sołtysów wiosek i wszystkich parafian a zwłaszcza naszych rolników na podziękowanie Panu Bogu za Jego dary. Prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec dożynkowy. Gospodarze z wieńcami zgromadzą się przed pomnikiem Jana Pawła II o 11.20.
  4. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjna sprzed tygodnia - przeznaczone na spłatę kredytu.
  5. Dziękujemy firmie pana Zbyszka Słodkiego za prace porządkowe na terenie parafialnym.
  6. W MDK jest warta obejrzenia wystawa o Błękitnej Armii gen. Hallera i o innych bohaterach odradzającej się 100 lat temu Polski. czwartek będzie tam o 16:30 spotkanie autorskie, film oraz koncert orkiestry dętej.
  7. urmistrz Miasta i dyrektor MDK-u zapraszają na pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koncert w wykonaniu znanego w naszym mieście duetu Anny i Romualda Spychalskich, który odbędzie się w MDK-u w dniu 16 sierpnia o 17.00.
  8. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Grzegorza Lewkowskiego z Bylin Starych, +Henryka Pietruszki ze wsi Ścieki, +Wacławy Zielińskiej z Podkońskiej Woli, +Bolesława Kobusa z ul. Słowackiego i +Haliny Gromek-Stróżyk z ul. Solidarności. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …