XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj i w tygodniu na godz. 17.30 na Nabożeństwo różańcowe w intencji o trzeźwość narodu i za tych, którzy duchowo pielgrzymują na Jasną Górę.

- w poniedziałek – 8.08 – wspomnienie św. Dominka

- we wtorek – 9.08 – święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

- w środę – 10.08. – święto św. Wawrzyńca.

- w czwartek – 11.08. – wspomnienie św. Klary.

- w sobotę – 13.08. – wspomnienie bł ks. Michela McGivneya – założyciela Rycerzy Kolumba. Wraz z rycerzami z naszej parafii będziemy się modlić za Jego wstawiennictwem na Mszy św. o 8:00 a potem będzie adoracja w Kaplicy Dusz Czyśćcowych.

1. Jutro przypada IX-a rocznica śmierci ks. Prałata Mieczysława Iwanickiego. Zapraszamy do naszej świątyni na godz. 18.00 na Mszę św., po której udamy się na nasz cmentarz, aby tam przy grobie pomodlić się za śp. ks. Prałata.
  2. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) – na potrzeby misji. Sprzęt można przynieść na podwórko parafialne do jutra. Więcej informacji na plakacie.
  3. Pamiętajmy o odpowiednim stroju w jakim przychodzimy do kościoła. Szczególnie na ślubach jest to wielki problem, gdyż niektóre panie zupełnie nie szanują świątyni – raczej są one spoza parafii, dlatego proszę zwracajmy sobie grzecznie uwagę.
  4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną.
  5. Zapraszamy, aby stać się sponsorem płaskorzeźb stacji Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego – pozostało tylko kilka wolnych. Można również być sponsorem paciorków w Kręgu Pokoju.
  6. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Danuty Kieliszek z Sosnowca, +Zofii Kacprzyk z ul Zwolińskiego, +Cecylii Caban z ul. Tomaszowskiej i +Stanisława Misztala z Nowego Głuchówka. Za nich, za śp. ks. prałata Mieczysława i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …