XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz procesją o godz. 17.30.

- w poniedziałek – 06.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

- w środę – 08.07 – wspomnienie św. Jana z Dukli.

- w sobotę – 11.07 – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

1. Tydzień temu pożegnaliśmy dwóch wikariuszy a w ich miejsce przybył tylko jeden - ks. Grzegorz Słominski z Białej Rawskiej, którego serdecznie witamy. Wiemy, że w naszej diecezji zaczyna brakować kapłanów stąd też módlmy się gorąco o nowe powołania do naszego łowickiego seminarium. Z braku drugiego wikariusza chętnie podjąłem prośbę ks. prał. Andrzeja Kamińskiego, który przeszedł na emeryturę i będzie u nas posługiwał jako rezydent. Ks. Andrzej przez 26 lat był proboszczem w Babsku – witamy Go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie. Obydwu nowych duszpasterzy otoczmy naszą modlitwą i życzliwością.
  2. Przypominamy, że od dziś w czasie wakacji w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o 20.00, zamiast tej o godz. 13.00. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych. Chrzty będą udzielane podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30.
  3. Dziękujemy radnym naszego miasta oraz Panom Burmistrzom za przyjęcie Rawskiej Karty Praw Rodziny. Dokument ten niech będzie zachętą do podejmowania dalszych działań, które będą wspierały rodziny w naszym mieście.
  4. We wtorek razem z Gminą Rawa Maz. złożyliśmy wniosek o dotację Urzędu Marszałkowskiego na działania w tzw. Programie – Turystyka. Nasza część projektu będzie dotyczyła zagospodarowania terenu parafialnego ogrodu. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za podjęcie współpracy.. Prosimy o modlitwę w intencji przyjęcia naszego wspólnego Wniosku.
  5. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii o 17:30.
  6. W imieniu parafian dziękujemy bardzo p. Tadeuszowi Sowikowi, którego firma wykonała rynnę przed wejściem chroniącą przed zalewaniem podczas deszczu. Także bardzo dziękujemy firmie TIM-PARKIET Państwa Nowakowskich za prace w mieszkaniach wikariuszy.
  7. W naszym rawskim muzeum warto zobaczyć nową wystawę o Jezusie Frasobliwym w sztuce ludowej.
  8. Dziękujemy, że pomimo upałów większość z Was pamięta o odpowiednim stroju w jakim przychodzimy do świątyni. Prosimy nadal zwracać uwagę na strój– uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę!
  9. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjna na spłatę zadłużenia.
  10. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią..
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Dariusza Błaszczyka z ul. Tomaszowskiej, +Krystyny Aptapskiej z ul. Armii Krajowej, +Henryka Wieteskę z ul. Jeżowskiej i +Grzegorza Bagatela z ul. Zwolińskiego. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …