XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy dzisiaj o 17:30 na nabożeństwo
    z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz procesję eucharystyczną.

- we wtorek – 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

- w czwartek – 8.07 – wspomnienie św. Jana z Dukli.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza - ks. Sylwestra Bernata, który przybył do nas z Żyrardowa a pochodzi z pobliskiej parafii w Lubochni. Otoczmy nowego księdza wikariusza naszą modlitwą i życzliwością.
  2. Po Mszy św. przed kościołem można nabyć nowy numer „Notatnika rawskiego”, poświęcony historii oraz pracom rewitalizacyjnym przy naszym kościele i kolegium. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Rawskiej za wydanie tej publikacji.
  3. Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek o 18:00 będzie Msza św. w intencji małżeństw, które w naszym kościele zawarły sakrament.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na charytatywny piknik, z którego pozyskane środki przeznaczone zostaną na leczenie Andżeliki Kocik, 9-letniej dziewczynki z Białej Rawskiej zmagającej się z glejakami w głowie, której grozi utrata wzroku.
    Po każdej mszy świętej będzie można nabyć domowe wypieki. Dodatkowo między godziną 9:30 a 14:00 w ogrodzie przyparafialnym przygotowane będą atrakcje dla dzieci i rodzin. Inicjatorem akcji jest Związek Dużych Rodzin we współpracy z naszą parafą, Skautami oraz z przyjaciółmi rodziny Andzi. Serdecznie zapraszamy.
  5. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. będą tak jak dotychczas (będzie także Msza św. o 8:00 w kaplicy przy cmentarzu). Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych. Chrzty będą podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00.
  6. Przed beatyfikacją ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego organizujemy 3 dwudniowe pielgrzymki autokarowe do miejsc związanych z uwięzieniem Prymasa Tysiąclecia:

- Rywałd i Stoczek Warmiński a przy okazji zwiedzimy Św. Lipkę i Gietrzwałd (15 i 16 lipiec);

- Komańczę a przy okazji zwiedzimy m.in. Sandomierz (2 i 3 sierpnia);

- Prudnik Śląski a przy okazji zwiedzimy Górę św. Anny i Jasną Górę (9 i 10 sierpnia). Prosimy, aby osoby chętne zapisały się w tym tygodniu – ilość miejsc ograniczona.

1. Rawskie muzeum zaprasza do Jatek Miejskich na nową wystawę o wielkim patriocie Ignacym Padarewskim – szczegóły na Tablicy.
  2. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną – zbieramy środki na opłacenie kostki na nowym cmentarzu. ..
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja – szczegóły na Tablicy.
  4. Miejski Dom Kultury zaprasza na podsumowanie projektu RAWSKIE ETNO CHWILE w dniu 11 lipca 2021 roku, początek o godzinie 16.00 na terenie zielonym przy MDKu. W programie prezentacja zespołów ludowych, wiosek tematycznych oraz wiele regionalnych atrakcji.
  5. Ojcowie Pasjoniści organizują dla chętnych osób Warsztaty Biblijno-Turystyczne w Gnieźnie w dniach od 9 do 18 sierpnia. Bliższe informacje w klasztorze.
  6. Polecam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Wiesława Milczarka z ul. Solidarności, +Michała Sowika z ul. Kaczeńcowej, +Danuty Zdziechowskiej z Osady Dolnej, +Mariana Szawla z ul. Niepodległości i +Mariusza Męciny z Nowego Głuchówka. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …