XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj o godz. 17.30.

- w poniedziałek 29.06 - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tę uroczystość są przeznaczone na tzw. Daninę św. Piotra. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświeconymi przez Ojca świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.

- w piątek 3.07. – święto św. Tomasza Apostoła.

1. W dzień wyborów Prezydenta naszej Ojczyzny módlmy się gorąco o mądrość dla nas, abyśmy wybrali osobę, która sprawdziła się w służbie dla dobra wspólnego a jednocześnie żyje zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i będzie ich nadal broniła. Koniecznie trzeba pójść i zagłosować.
  2. Dziś podczas Mszy św. o 10:00 część dzieci przyjmie I-szy raz Komunię św. Wesprzyjmy ich modlitwą. Będziemy również modlić się za wszystkich nauczycieli i pracowników naszych szkół oraz za młodzież i dzieci z racji zakończonego Roku szkolnego. W tej modlitwie towarzyszyć nam będą relikwie św. Jana Pawła II.
  3. Podczas Mszy św. o 11:30, będziemy mogli podziękować za 5-letnią posługę w naszej parafii: ks. Tomka Muszyńskiego, który przejdzie do parafii Dobrego Pasterza w Łowiczu oraz ks. Jakuba Świerczyńskiego, którego Biskup skierował do parafii św. Wawrzyńca w Kutnie. Również podziękujemy s. Pauli za jej 4-letnią posługę. Bardzo zapraszam, aby przyjść i pomodlić się wspólnie.
  4. Również dziś w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek będzie odpust ku czci Krwi Chrystusa, który rozpocznie się o 10:00 Mszą św. sprawowaną przez ks. bp. Wojciecha Osiała.
  5. Z racji imienin s. Pauli zapraszamy jutro na Mszę św. o 7:00 w Jej intencji zaś wieczorem o 18:00 będziemy się modlić w intencji ks. Pawła Olszewskiego.
  6. Od 1 lipca nasza codzienna modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii będzie o 17:30. Prowadzić ją będą: w poniedziałek - Odnowa w Duchu Św., we wtorek – katecheci, w środę - KŻR, w czwartek - Rycerze Kolumba, w piątek - Krąg Biblijny a w sobotę (jak nie będzie śłubów) - siostry i księża. Zapraszamy do tej modlitwy każdego.
  7. Serdecznie zapraszamy młodzież klas VIII do Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej. Wnioski należy pobrać ze strony szkoły katolik-rawa.pl i następnie przynieść do sekretariatu szkoły w godz. 8:00 14:00, który mieści się na ul Kazimierza Wielkiego 28.
  8. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o 20.00, zamiast tej o godz. 13.00. Nie będzie także Mszy św. o 8:00 w kaplicy św. Józefa przy cmentarzu. Pozostałe Msze św. niedzielne oraz w tygodniu będą bez zmian. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 18.00. Na czas wakacyjny nie będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego oraz zawieszamy Kursy przedmałżeńskie. Modlitwa za zmarłych (Wypominki) będą czytane na zmianę tylko o 8:15. Chrzty będą udzielane w II i IV niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.30, a zapowiedzi będą odczytywane przed tą Mszą św.
  9. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W czwartek Koronka w Kaplicy o 15.00 a potem o 17.30 Modlitwa za osoby powołane, zaś w piątek i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się po wakacjach. Jak co miesiąc z racji I soboty miesiąca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy Św. o godz.8.00 do kaplicy dusz czyśćcowych.
  10. Koło Przyjaciół radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 11 lipca. Szczegółowe informacje są na Tablicy.
  11. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Danuty Królak z ul. Zwolińskiego. Za nią, za zmarłych Dobroczyńców naszego remontu i parafii oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …