XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca modlimy się za kobiety w stanie błogosławionym oraz za małżonków pragnących narodzin dziecka, stąd na koniec mszy św. o godz. 10.00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo tym osobom.
  3. Żegnamy dzisiaj ks. Pawła naszego wikariusza, który po 4 latach bardzo owocnej i radosnej posługi w naszej wspólnocie został decyzją ks., Biskupa przeniesiony do parafii katedralnej w Łowiczu. Dziękując ks. Pawłowi obiecujemy naszą modlitwę i życzymy wszystkiego co najlepsze. Podczas Mszy św.. o 11:30 będziemy szczególnie dziękować ks. Pawłowi, Za tydzień zaś powitamy nowego wikariusza ks. Sylwestra Bernata, który przyjdzie z parafii w Żyrardowie.
  4. Również dzisiaj w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10.00 a później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
  5. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tę uroczystość są przeznaczone na tzw. Daninę św. Piotra. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  6. W czasie wakacji w tym roku Msze św. niedzielne oraz w tygodniu będą bez zmian. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00. Na czas wakacyjny nie będzie także czynna Poradnia Życia Rodzinnego oraz zawieszamy Kursy przedmałżeńskie.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W czwartek Kornka w intencji powołań o 15.00 w Kaplicy a potem o 17.30 Modlitwa za osoby powołane. W piątek i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się po wakacjach.
  8. Za tydzień będzie promocja i sprzedaż nowego numeru Zeszytów rawskich, poświęconemu naszego odnowionego kości0oła i kolegium.
  9. Ojcowie Pasjoniści organizują dla chętnych osób Warsztaty Biblijno-Turystyczne w Gnieźnie w dniach od 9 do 18 sierpnia. Bliższe informacje pod numerem telefonu podanym w ogłoszeniach w gablocie (tel. 509 807 954 do p. Ireny)
  10. Po przerwie wymuszonej epidemią ponownie zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem naszych obiektów (kościół, muzeum i krypty).. Więcej informacji na Tablicy.
  11. Dziękujemy, że pomimo upałów większość z Was pamięta o odpowiednim stroju w jakim przychodzimy do świątyni. Prosimy nadal zwracać uwagę na strój– uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę!
  12. Polecam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  13. W minionym odbyły się pogrzeby: +Grażyny Kowalczyk z Osady Dolnej i +Wiktorii Kaczuba z ul. Polnej. Pomódlmy się w intencji naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …
  14. Wczoraj w naszym kościele miało miejsce historyczne wydarzenie – powstanie pierwszej w diecezji Rady Rycerzy Kolumba. Mszę św. w intencjach tej wspólnoty odprawił ks. Biskup Andrzej a potem wręczył rawskim rycerzom – których jest 23 specjalne insygnia. Zapraszamy panów chętnych do pracy dla innych do włączenia się do rycerzy. Całą zaś wspólnotę i nasze intencje polećmy teraz wstawiennictwu założyciela Rycerzy Kolumba – bł Micheala Mc Givney’a.