XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe - dzisiaj o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o 18:00.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:
  • w środę– wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  1. Dzisiaj gościmy misjonarza pracującego od 30 lat w Tanzanii – o. Grzegorza Bykowskiego franciszkanina - brata s. Agnieszki będzie opowiadał o pracy w Afryce. Proszę wesprzyjmy jego pracę ofiarami do puszek.
  2. Przed kościołem dzisiaj możemy ofiarami wesprzeć znana nam z „Kropeczek” Oliwk Sekuter – na konieczna operacje. Kiermasz „Zakładka od serca” przygotowała Biblioteka Publiczna.
  3. We wtorek jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Wojciech. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia i zapraszam na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18:00.
  4. Wielka radością była dla naszej wspólnoty transmisja w TV TRWAM i Radio Maryja. Bardzo dziękuję każdemu kto zechciał się zaangażować w jej przygotowanie i za udział we Mszy św. Dziękuję naszym księżom: Wojciechowi, Arturowi i Łukaszowi, siostrom nazaretankom (szczególnie s. Agnieszce zakrystiance) misjonarkom, służbie liturgicznej, młodzieży i s. Fides za przepiękny program słownomuzyczny przed Mszą św, w który zaangażowały się także osoby z zespołu Tchnienie Boga, chórowi parafialnemu „Nazaret” pod kierownictwem p. Szymona – organisty, p. Teresie za posprzątanie kościoła i osobom z grup parafialnych za pomoc w przygotowaniach agapy i innych punktów. Słowo podziękowania kieruję dla tych którzy ofiarowali ciasto, za chleb do p. Marka Sobczyka i do p. sołtysa z Wałowic Jerzego Króla za przygotowanie pysznej grochówki.
  5. W czwartek w przeddzień końca roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę sw. dziękczynną o godz. 18:00. W tym miejscu bardzo dziękujemy Dyrekcji naszych szkół, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za owocną współpracę z parafią. Szczególnie chcemy podziękować naszym katechetom za ich pracę w szkole i parafii. W tym czasie zamętu troszczą się oni o religijne wychowanie dzieci i młodzieży. Wiara, którą przekazują katecheci otwiera młodego człowieka na wymiar duchowy: świętość i miłość. Doceńmy ich zaangażowanie i dziękujmy gdyż ich praca jest bardzo trudna.
  6. W sobotę (ostatnią miesiąca) zapraszamy na 18:00 na Mszę św. i Procesję światła z modlitwą za chorych – intencje za chorych można składać w Grocie z Lourdes.
  7. Za tydzień w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10:00,, później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
  8. Siostry Misjonarki zapraszają na letnie rekolekcje w Miasteczku – szczegóły są podane na plakacie
  9. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjna. Również dziękuję p. Krzysztofowi Rutkowskiemu za wykonane prace dla parafii.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. W minionym tygodniu nie było pogrzebów, ale pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …