Wspólnota Królowej Pokoju

Wspólnota Matki Bożej Królowej Pokoju powstała w maju 1990 roku.Po powrocie z Medjugorie we wrześniu 1989 roku gromadziłyśmy się na modlitwie w prywatnym mieszkaniu. Z czasem
wspólnota zaczęła się rozrastać, przybywało coraz więcej osób chcących uczestniczyć w modlitwach do Matki Bożej Królowej Pokoju. Z tego właśnie względu nasze spotkania zaczęły odbywać się w salce parafialnej przy Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP i trwają  nieprzerwanie już ponad 20 lat, gromadząc ok. 30 osób każdego tygodnia.
Nasze modlitewne spotkania rozpoczynamy pieśnią do Matki Bożej oraz modlitwą do Ducha Świętego. Odpowiadając na orędzia Królowej Pokoju z Medjugorie zawsze odmawiamy Koronkę do Matki Bożej Królowej Pokoju prosząc w szczególności za parafię, kapłanów oraz o pokój w rodzinach i w ludzkich sercach. W tych samych intencjach odmawiamy 1 część Różańca Świętego oraz rozważamy orędzia Matki Bożej z Medjugorie:
  Pokój
  Nawrócenie
  Wiarę
  Modlitwę
  Post
Ponadto wspólnota obejmuje modlitwą tzw. Margaretek kapłanów z  kraju i zagranicy.
Od początku też prenumerujemy czasopisma katolickie „Znak Pokoju” oraz „Echo Medjugorie”.
Co roku organizujemy pielgrzymki do sanktuariów maryjnych w Polsce m.in. Niepokalanów, Jasna Góra, Licheń, Kraków-Łegiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Gietrzwałd, Święta Lipka, Kałków-Godów.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w każdą środę przez cały rok po Mszy Świętej – ok. godz. 8:30. Od modlitwy nie mamy wakacji.
Opiekunem grupy jest ks. Artur Stań