WIZYTACJA KANONICZNA

W naszej parafii w dniach 13 (niedziela) i 14 (poniedziałek) listopada mamy wizytację kanoniczną naszego Pasterza Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Co pięć lat odbywa się taka wizytacja podczas, której ks. Biskup modli się razem z nami i za nas, poznaje życie duszpasterskie oraz materialne parafii. Ksiądz Biskup będzie z nami przez całą niedzielę. Na każdej Mszy św. skieruje do nas Słowo oraz wysłucha sprawozdań z działalności naszych rad i grup parafialnych. Poświęci też po Mszy o 10:00 nowy krzyż przed kościołem. Zaś o 15:00 zapraszamy Was na poświęcenie krzyża na nowej części cmentarza, tam też odmówimy Koronkę za naszych zmarłych. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi chorych i urzędy oraz spotka się z katechetami. Zapozna się też z dokumentami w kancelarii parafialnej oraz zwizytuje nasze obiekty. W samo południe zapraszamy pod krzyż na Placu Piłsudskiego gdzie z ks. Biskupem odmówimy Anioł Pański za nasze miasto i parafię. Zaś o 15:00 odmówimy Koronkę w Kaplicy adoracji.
W ramach wizytacji wcześniej bo 9 czerwca ks. Biskup odwiedził nasze szkoły, Dom Dziecka oraz Domy zakonne.