VIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 27.02.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na godz. 17:30 na Nabożeństwo różańcowe, będziemy się modlić w intencji pokoju. Prośba do każdego, codziennie w tygodniu mamy o 17:30 modlitwę różańcową, zapraszamy przychodźcie błagać Boga o pokój.
  2. Apel Biskupa Łowickiego – https://diecezja.lowicz.pl/apel-biskupa-ordynariusza-w-zwiazku-z-sytuacja-na-ukrainie/.
  3. Nasza Caritas parafialna w porozumieniu ze środowiskami społecznopolitycznymi w naszym mieście (Komitetem Powiatowym Prawa i Sprawiedliwości i biurem poselsko-senatorskim) zbierać też będzie dary rzeczowe na rzecz Ukrainy. Pomoc w postaci artykułów pierwszej potrzeby: środki higieniczne, artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżające, słodycze wysokokaloryczne), koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, ciepła odzież, art. spożywcze z długim terminem przydatności można dostarczyć do biura przy ul. Kościuszki 18 (naprzeciwko sądu), w godzinach od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Za pośrednictwem Caritas Ogólnopolskiej zostaną one dostarczone potrzebującym.
  4. Również władze naszego miasta uruchomiły specjalny numer telefonu, pod który można dzwonić z deklaracją przyjęcia migrantów wojennych. Burmistrz Piotr Irla prosi Rawian gotowych zapewnić dach nad głową uchodźcom z Ukrainy o kontakt na numer telefonu 785 555 410.
  5. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10:00 będziemy modlić się za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  6. W najbliższą Środę – Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem popiołem będą o 7:00, 8:45, 10:00, 18:00 i 19:00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem pragnienia wejścia na drogę nawrócenia poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki oraz post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post taki obowiązuje wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9:00 i 17:15. a Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17:15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W tym tygodniu mamy także Pierwszy: Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca.
  9. Tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są dostępne przy wyjściu do kancelarii.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Krzysztofa Lisa z ul. Tomaszowskiej i +Wandy Nowakowskiej z ul. Zwolińskiego. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …