VII Niedziela zwykła– 23.02.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nabożeństwo różańcowe.

1. Podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II dla mam i rodziców oczekujących dziecka.
  2. Władze Miasta zapraszają na obchody Narodowego Dnia Żołnierza Wyklętego. Rozpoczną się one 1 marca o godz. 10.00 od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową Danuty Siedzikówny „Inki” przed Domem Kultury w Rawie Maz. Będzie również Bieg Pamięci – szczegóły są podane na tablicy.
  3. W najbliższą Środę - Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem popiołem będą o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że pragnienia wejścia na drogę nawrócenia poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki oraz post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.15. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Od dziś aż do soboty będzie trwać 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz modlitwy za podejmujących trzeźwość.
  6. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny a pod chórem można pobrać gazetę „Dobre nowiny”.
  7. Zmarł o. Zbigniew Pisiałek proboszcz i przeor pasjonistów. Uroczystości pogrzebowe śp. o.Zbigniewa planowane są w czwartek. Msza św. pogrzebowa będzie o g.18,30. Czuwanie przy trumnie śp. o. Zbigniewa Pisiałka od g.16,30. Pochówek planowany jest w Łodzi w piątek 28.02.2020 r. Bliższe i szczegółowe informacje podamy w Środę Popielcową. W intencji o. Zbigniewa oraz zmarłych w minionym tygodniu: +Helenę Cyniak z ul. Zwolińskiego, +Czesława Marud z ul. Katowickiej i +Kazimierza Jędrychowicza z ul. Słowackiego pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …