VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021 r.- OGŁOSZENIA

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę różańcową w tej intencji oraz o ustania epidemii, za osoby chore oraz pracowników służby zdrowia i tych, którzy niosą pomoc.
  2. W najbliższą Środę - Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem popiołem będą o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że pragnienia wejścia na drogę nawrócenia poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki oraz post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.15. Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją natomiast w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Od soboty 20 lutego włączymy się jako parafia w rekolekcje „Oddanie33”. Zapraszamy do udziału w tym duchowym przygotowaniu do oddania swego życia Matce Bożej. Codziennie o 17:00 w Kaplicy Dusz Czyśćcowych będzie można wysłuchać specjalnej konferencji, potem będzie czas na adorację i modlitwę różańcową w kościele, po której będzie Msza św. Sama uroczystość oddania będzie 25 marca. Więcej informacji podamy na naszej stronie i FB.
  5. Zakończyliśmy kolędę, w tym roku inną niż zazwyczaj. Gromadziliśmy się w naszym kościele na Mszach św. połączonych ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin. Uczestniczyło w nich ok. 25% wszystkich rodzin (jest ich w parafii 4 255 rodzin). Była też możliwość wizyty kapłanów w domach – zaprosiło nas ok. 2%. Dziękujemy każdemu z naszych parafian za wspólną modlitwę i za przeżyte Msze św., za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary na cele parafialne. Wspomniany udział w kolędowych Mszach św. mówi wiele o wierze naszych parafian. Przypomina także prawdę, że dla Boga nie tak liczy się ilość jak jakość. Nie lamentujmy, że wiele osób nie chodzi do kościoła, że nie ma młodzieży i dzieci. Tak niestety często jest, ale być może jest to okazja, abyśmy my tu obecni gorliwiej dawali świadectwo naszej wiary i w tym poplątanym i zagubionym świecie jasno stawali po stronie Bożych przykazań: nie będziesz miał Bugów cudzych przede mną, pamiętaj, abyś dzień święty święcił, nie zabijaj, nie cudzołóż, itd. Ufamy, że w tym czasie epidemii wspólna modlitwa umocni naszą wiarę i da nam nadzieję, która pozwoli z radością dzielić się wiarą z innym. Pamiętajmy! Każdy z nas jest zaproszony przez Pana Jezusa, by głosić Dobrą Nowinę.
  6. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela, są do pobrania przy wyjściu Dobre Nowiny..
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Krystyny Miszczak z Chrust i + Huberta Dziedzica z ul. Niepodległości. Pomódlmy się za nich i za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …