VI NIEDZIELA ZWYKŁA– 11.02.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj wspominamy NMP z Lourdes i obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy podejdźcie dziś do Groty z Lourdes w naszym Ogrodzie, warto tam pomodlić się za Waszych chorych oraz zapalić światło modlitwy i odmówić modlitwę w intencji uzdrowienia. Osoby starsze i chore, które chcą przyjąć sakrament namszczenia niech pozostaną, bo po Mszy św. udzielimy im tego sakramentu.
  3. Z racji Światowego Dnia Chorych rawscy proboszczowie odprawią Mszę świętą w szpitalu o godz. 11:00.
  4. W Kościele w Polsce od dziś aż do 17 lutego przeżywać będziemy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”.
  5. W najbliższą Środę - Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem popiołem będą o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem pragnienia wejścia na drogę nawrócenia poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki oraz post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.15. a Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Również w Ogrodzie Dialogu będzie Droga Krzyżowa Narodu Polskiego wraz z uczniami poszczególnych szkół o 11:00.
  8. Zachęcamy do przekazania 1,5% na naszą świątynię poprzez Fundację Caritas – przy wyjściu są ulotki z informacją.
  9. Bardzo dziękujemy p. Tadeuszowi Nowakowskiemu z rodziną - właścicielom firmy Tim Parkiet oraz p. Markowi Synowcowi właścicielowi firmy SM-Plast za udzieloną pomoc dla parafii. Bóg zapłać.
  10. Warto sięgnąć do prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i magazyn „Gość Extra”.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Marianny Kałamajskiej z Os. Solidarności, +Małgorzaty Rudniak z ul Południowej i +Sławomira Kobyłeckiego z Janolina. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …