VI Niedziela Wielkanocna –17.05.2020 r. - Ogłoszenia

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
  2. Jutro przypada 100-rocznica urodzin Karola Wojtyły. Już dzisiaj przeżywamy dziękczynienie za dar dla naszej Ojczyzny, Świata i Kościoła tego niezwykłego papieża. Podczas Mszy św. o 10:00 będziemy dziękować Panu Bogu za dar św. Jana Pawła II. Będzie wtedy także krótki koncert a potem delegacje władz samorządowych oraz inne złożą kwiaty pod pomnikiem Papieża Polaka. Dziękczynienia nie ograniczajmy tylko do wspomnień, ale sięgnijmy do Jego homilii i książek. Prosimy także, aby z tej okazji wykonać u siebie „okno papieskie”. Umieśćmy tam zdjęcia, czy obrazy papieża lub choćby same flagi papieskie czy narodowe. Mamy też dla Was upominek – odkrytą na strychu podczas remontu papieską furażerkę z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, którą przy wyjściu można pobrać na pamiątkę.
  3. W tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek 18.05. – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

– w piątek 22.05. – przypadnie rocznica sakry biskupiej i ingresu ks. bp. Andrzeja F. Dziuby. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

1. W ten dzień rozpoczniemy także nowennę do Ducha św..
  2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wtedy także będziemy modlić się i składać życzenia s. Joannie z kancelarii podczas Mszy św. o 7:00.
  3. Informujemy, że zgodnie z nowymi przepisami władz dotyczących pandemii, w naszym kościele może przebywać podczas Mszy św. 85 osób. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości, korzystanie z płynów dezynfekujących oraz noszenie masek i troskę o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych osób. Dbajmy także o bezpieczną odległość przy podchodzeniu do Komunii św.
  4. Prosimy o włączenie się w rozpoczętą w minionym tygodniu Wielką Nowennę Pompejańską – szczegóły są na naszej stronie i na FB.
  5. Informujemy, że Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży zgodnie z podanym już wcześniej terminem tj. 9 czerwca (wtorek o godz. 16.00 i 18.00). Kandydaci wznowią swoje spotkania od najbliższego czwartku o godz. 16.00 w kościele. Prosimy, aby przychodzili na Msze św. i nabożeństwa majowe.
  6. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 modlimy się za dobrodziejów oraz wszystkich wspierających naszą parafię.
  7. Pragnę skierować słowo podziękowania dla pana Tadeusza Sowika, którego firma wykonała nam podłączenie wody przy garażu.
  8. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Jana Kurka z Niwnej. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …