V NIEDZIELA ZWYKŁA– 09.02.2020 r.

1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o osobach chorych, popatrzmy wokół siebie może ktoś taki potrzebuje mojej pomocy ! Z tej okazji będzie sprawowana w rawskim szpitalu Msza św. o godz. 10:00. A do kościoła w tym dniu zapraszamy chorych i osoby starsze na godz. 13:00. Po mszy będzie poczęstunek w naszej kawiarni w Centrum Spotkań i Dialogu

3. Z Tacy inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 9840,65

4. W tym roku - 5 sierpnia - przypadnie 80-ta rocznica zakatowania przez niemców naszego Proboszcza ks. Wacława Zienkowskiego. Szukamy wszelkich świadectw czy wspomnień dotyczących życia i pobytu księdza w Rawie Mazowieckiej oraz jego aresztowania i wywiezienia do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen pod Berlinem. Osoby, które mogłyby nam pomóc w tych poszukiwaniach prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
    Od 2017 r. podjął On wiele działań, aby doprowadzić do sprowadzenia prochów
    śp. ks. Zienkowskiego do naszego miasta. Aktualnie na cmentarzu w Berlinie w miejscu gdzie odkryto pochowane urny z prochami więźniów z obozu, a wśród nich urnę z prochami ks. Wacława, trwają prace przygotowujące do budowy pomnika. W związku z tym po raz kolejny zostały skierowane przez parafię pisma do różnych osobistości w Niemczech proszące o wsparcie Wniosku parafii dotyczącego zgody na sprowadzenie prochów do Ojczyzny. Postawa ks. Proboszcza Zienkowskiego, który mając okazję, bycia uwolnionym poszedł jednak razem ze swymi parafianami do obozu na pewną śmierć zasługuje, aby włączyć Go do grona męczenników. Stąd są plany rozpoczęcia drogi prowadzącej do beatyfikacji naszego zamęczonego w obozie Pasterza z czasów wojny. Tym bardziej bardzo ważne jest zgromadzenie dużej ilości świadectw i pamiątek dotyczących ks. Zienkowskiego.

5. Prosba dotyczaca przyjmownaia komunii św.

6. Zapraszamy chętnych do Wolontariatu - Emaus

7. Zachęcamy do przekazania 1% na remont naszej świątyni poprzez Fundację Caritas.

8. Porządek kolędy:

Poniedziałek 10.02 – godz. 16.00 ul. Wierzbowa, Akacjowa i Zielona, Konopnickiej

Wtorek 11.02 – godz. 16.00 ul. Kaczeńcowa, Różana, Tulipanowa, Sienkiewicza i Żmichowskiej.

Środa 12.02 – godz. 16.00 ul. Katowicka i Tuwima.

Czwartek 13.02 – godz. 16.00 ul. Kochanowskiego, Dąbrowskiej i Fredry.

Piątek 14.02 – godz. 16.00 ul. Żeromskiego i Orzeszkowej

Sobota 15.02 - godz. 9.00 ul. Oś. Mirbud (ul. Zapolskiej, Asnyka, Dolna, Leśna, Brzechwy, Korczaka, Makuszyńskiego, Górna) i ul. Prusa.

KONIEC KOLĘDY.

UWAGA: Dla rodzin, które z różnych względów nie były nas w stanie wcześniej przyjąć, będzie możliwość takiej wizyty w poniedziałek i wtorek (17 i 18 luty) od 16:00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

1. Kawiarnia – prosimy o ofiary

2. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” – artykuł na całą stronę o naszych pracach. W tygodniku „Niedziela” artykuł „Lekarz w białym chlebie”.

3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jadwigi Jakubiak z ul. Solidarności, +Genowefy Krysiak z ul. Tomaszowskiej, +Władysławy Kruszyńskiej z ul. Polnej, +Danuty Woźniak z Pl. Piłsudskiego, +Janiny Jaworskiej z Nowego Głuchówka i +Henryka Michałowskiego z ul. Zielonej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …