V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 10.05.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
  2. W tygodniu obchodzimy:

– w czwartek 14.05. – święto św. Macieja, apostoła.

– w sobotę 16.05. – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

1. Każdy kto odwiedza nową część cmentarza, może dostrzec jak się już właściwie zapełniła grobami. Z tego powodu na razie nie wyrażamy zgody, aby wykupywać przez osoby żyjące place pod groby. Rozpoczęliśmy także przygotowania, aby zagospodarować dalszą część działki parafialnej. Gdyż wykonane przed laty: plan i zgody władz były tylko
    na tę obecną część. Musieliśmy całą procedurę rozpocząć teraz na nowo. Wcześniej nie było to możliwe gdyż byliśmy zajęci pracami rewitalizacyjnymi. Obecnie na zlecenie
    ks. Proboszcza już zostały wykonane badania geologiczne a projektant w porozumieniu z Powiatowym Wydziałem Budownictwa przygotowuje konieczny projekt. Wyrównano także teren. Trzeba będzie także ogrodzić tę pozostałą część działki od ul. Przemysłowej. Potrzebujemy nadal ziemi, aby podnieść poziom części terenu. Jeśli ktoś chciałby ofiarować ziemię to proszę w porozumieniu z ks. Proboszczem lub Zarządcą cmentarza przywozić w wyznaczone miejsce. Prosimy nie „podrzucać nam” gruzu, betonów, itp. gdyż później będzie to bardzo utrudniało kopanie grobów.
  2. Przypominamy o możliwości adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Dusz Czyśćcowych oraz o codziennej modlitwie różańcowej w kościele o 20:30 w intencji ustania pandemii. Jeśli ktoś chce to zapraszamy wtedy do naszej świątyni.
  3. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Urszuli Miazga z ul. Sadowej, +Wojciecha Walendziaka z Leopoldowa, +Stanisławy Strzechowskiej z ul. Wiśniowej i +Agnieszki Fabijańskiej z ul. Solidarności. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …