V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020 r. OGŁOSZENIA

1. Przypominamy, że na Mszach św. i nabożeństwach nie może być na raz więcej niż 5 osób. Osoby, które się nie zmieszczą mogą przyjąć na samym początku Komunię św. w Sali przy dzwonnicy a potem w domu uczestniczyć w transmisji Mszy św.

1. Zachęcamy do adoracji w naszej Kaplicy Dusz Czyśćcowych oraz do modlitwy różańcowej. Nasi księżą, siostry zakonne i klerycy codziennie o godz. 20.30 odmawiają w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Transmitujemy również Msze św. niedzielne o: 11:30 i 18:00 (ta, także w dni powszedni) oraz Gorzkie Żale o 17:15 i Drogę Krzyżowa o 9:00.
  2. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej – nie musimy stać w kolejkach. Codziennie w dni powszednie w Sali przy dzwonnicy kapłani spowiadają od 16:00 do 18:00 oraz podczas każdej Mszy św. Wtedy także można przyjąć Komunię św.
  3. Dziś o godzinie 10:00 w intencji nawrócenia serc i zatrzymanie epidemii koronawirusa rozpoczęliśmy Jerycho Różańcowe. Trwać będzie ono nieprzerwanie dzień i noc aż do Niedzieli Palmowej do godz. 10:00. Prosimy każdego o włączenie się do tej modlitwy. Modlimy się w swoich domach odmawiając kolejne części różańca świętego. Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.
  4. W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi Pierwszej Komunii Świętej, informujemy, iż szczegóły tegorocznej uroczystości przekażemy w tygodniu po Świętach Wielkanocnych.
  5. W czwartek przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tradycyjnie w ten dzień gromadziliśmy się przy pomniku Papieża Polaka na wspólnej modlitwie. W obecnej sytuacji nie jest to możliwe, ale w ten wieczór proboszczowie rawscy od 21.15. bez udziału wiernych, będą się modlić przy pomniku w intencjach naszej Ojczyzny, miasta i parafii. Będzie to transmitowane przez naszego parafialnego FB.
  6. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo palm.
  7. Bardzo dziękuję panu Zygmuntowi Lechowskim z rodziną za wykonanie nowej części parkingu. Można tam będzie pozostawić samochód na czas Mszy św.
  8. Słowo Bóg zapłać kieruję także do firmy Państwa Zagajewskich, producentów wędlin – za wszelka pomoc.
  9. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni jak zawsze będą stosowne modlitwy. W I-szy piątek księża odwiedzą chorych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym..
  10. W zakrystii ministranckiej jest do nabycia tygodnik Niedziela,
  11. Pomódlmy się teraz za zmarłych a szczególnie za: +Mirosława Kieszka z ul. Łowickiej, +Bogdana Galińskiego z ul. Solidarności i +Barbarę Libera z Podkonic. Wieczny odpoczynek…