V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o 17:15 – warto choćby raz być na tym nabożeństwie. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 9.00 i 17.15 – będziemy wtedy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, można także indywidualnie czy od wiosek lub z bloków przekazywać takie ofiary.
  2. Zakończyliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Z wdzięcznością pamiętajmy na modlitwie o rekolekcjoniście ks. Leszku. Bóg zapłać: księżom wikariuszom, diakonowi, s. zakrystiance i p. organiście, pani Basi z kuchni, zespołowi Jaspis i Kropeczkom, ministrantom i lektorom. Podziękowanie kieruję do Dyrekcji szkół oraz do nauczycieli i katechetów za pomoc.
  3. Zapraszamy na Wieczór uwielbienia "Pasja Miłości" dzisiaj o 19:00 wystąpi p. Beata Bednarz. Występ sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka na rok 2020. Prosimy o przestrzeganie przepisów związanych z epidemią.
  4. Dziś po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie Angeliki Kocik. Wolontariusze będą czekać z puszkami przed kościołem. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Bóg zapłać.
  5. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną.
  6. Nasz kościół był wczoraj dezynfekowany poprzez ozonowanie. Dziękuję p. Szymonowi - organiście, który ma takie urządzenie i przeprowadził tę pracę. Prosimy, aby dbać o dezynfekcje dłoni i przestrzeganie przepisów.
  7. Dziękuję panom z Męskiego KŻR za ufundowanie świecy św. Józefa. W Jego Uroczystość została ona wniesiona podczas obrzędu „otwarcia drzwi roku św. Józefa”, wtedy także modliliśmy się za Akcjonariuszy Akcji św. Józefa.
  8. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, zapraszamy aby objąć modlitwą nienarodzone dzieci, rodziców, którzy słyszą od lekarza niekorzystną diagnozę prenatalną, ale także polityków, personel medyczny, farmaceutów, dziennikarzy i ludzi domagających się zabijania nienarodzonych dzieci. Pod chórem są wyłożone ulotki dotyczące Duchowej adopcji. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia
  9. Prosimy o wspieranie prac parafialnych przekazując 1 % z podatku. Dla wygody emerytów i rencistów przygotowaliśmy bardzo prosty druk PiT-O. Jest on do pobrania na stoliku pod chórem. Wpisujemy w zaznaczonych rubrykach: pesel, nazwisko i imię, datę urodzenia oraz podpis. Następnie należy go złożyć w Urzędzie Skarbowym lub w kancelarii parafialnej.
  10. W Niedzielę Palmową będzie dla dzieci konkurs na największą palmę oraz tę najładniejsza. Prosimy przyjść z nimi do kościoła na Mszę św. o 11.30.
  11. Warto nabyć i przeczytać: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
  12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Teresy Królak
    z ul. Solidarności, +Kazimierza Pasika z ul. Willowej i +Aleksandra Drygalskiego z Głowna. Za ich dusze oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …