UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesję eucharystyczną. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. zwaną Zielonymi Świątkami, za udział we wspólnym śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Kończy się także okres Wielkanocny oraz czas spowiedzi wielkanocnej i Komunii św.
  2. Jutro - drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Podczas Mszy św. o 7:00 będziemy się modlić za s. Miriam R. - katechetkę z okazji Jej imienin.
  3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

- czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wtedy też o 18:00 ks. Bp. Andrzej Franciszek Dziuba udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Wcześniej zaś odwiedzi też szkoły z terenu parafii.

- w piątek 10.06 – wspomnienie bł. Bogumiła. W tym dniu z okazji imienin będziemy się modlić w intencji ks. Proboszcza podczas Mszy św. o 18:00.

- w sobotę 11.06. – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

1. W sobotę na boisku LO odbędzie się od 15:00 do 19:00 - Piknik polsko-ukraiński „W rodzinie siła”. Będzie moc atrakcji dla dzieci i każdego. Zapraszamy.
  2. W sobotę wyrusza do Medjugorie parafialna pielgrzymka. Rozpocznie się ona Mszą św. o 8:00.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne. Bardzo też dziękujemy za indywidualne ofiary od rodzin jakie przekazujecie z przeznaczeniem na nasz Ogród Dialogu. Jesteśmy wdzięczni za to, że czujecie jak bardzo nam potrzeba teraz waszej pomocy.
  4. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Henryka Bzinkiewicza z ul. Krakowskiej, +Władysławy Tamoń z ul. Księże Domki i+Janiny Radzyńskiej z ul. Browarnej. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….