Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. zwaną Zielonymi Świątkami, za udział we wspólnym śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Kończy się także okres Wielkanocny i okres Komunii św. Wielkanocnej.
  2. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za małżeństwa oczekujące narodzin dziecka i za mamy w stanie błogosławionym.
  3. Dzisiaj o 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy dekorowali kapliczki i krzyże przydrożne oraz modlili się przy nich. Od jutra przez cały czerwiec będziemy odprawiać nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwa to odprawiamy po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Jutro - drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  5. Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba wydął dekret dotyczący obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej. Czytamy w nim, że „w związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgro­madzeń religijnych w kościołach, Biskup odwołuje z dniem 30 maja br. udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych wiernym Diecezji Ło­wickiej i przebywającym na jej terenie. Przypomina jednocześnie, że zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej. Zważywszy na fakt, że w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych były utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania, w sposób szczególny zachęca do jak najszybszego przystąpienia do spowiedzi świętej. W uczestniczeniu w liturgii należy przestrzegać odpowiednich przepisów sani­tarnych i zachęcam do roztropnej wzajemnej troski o siebie. Ks. Biskup wyraził również wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego, katechetom oraz służbom medycznym i sanitarnym za pełną poświęcenia służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia w czasie epidemii. Zachęcił do dalszego trwania na modlitwie w intencji osób chorych i z prośbą o ustanie epidemii.
  6. W związku ze zniesieniem limitów udziału wiernych we Mszach św. od najbliższej niedzieli powracamy do normalnego układu Mszy św. niedzielnych. Msza św. o 8:00 będzie w Kaplicy cmentarnej a o 16:00 w kaplicy na Osadzie. Nie będzie już transmisji Mszy św. niedzielnych.
  7. Przypominamy, że tegoroczna Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii zgodnie z wcześniejsza decyzją rodziców odbędzie się 20 oraz 27 września o godz. 10:00. Od pewnej grupy rodziców wyszła inicjatywa, aby ich dzieci przyjęły Pierwszą Komunię świętą w dniu 28 czerwca o godz. 10:00. W takim wypadku informujemy, iż termin czerwcowy Komunii świętej nie będzie miał charakteru uroczystego. Dzieci przyjmą Pierwszą Komunię świętą podczas „zwyczajnej” Mszy świętej niedzielnej. Pozostałych rodziców chcących, aby ich dzieci także przyjęły Pierwszą Komunię świętą na „zwykłej” Mszy niedzielnej, 28 czerwca, prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Więcej informacji o Pierwszej Komunii świętej można przeczytać w gablocie przed kościołem, oraz parafialnych stronie internetowej i profilu FB.
  8. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa, spowiedź i Komunia św. zanoszona chorym jest tak jak co miesiąc. Jak co miesiąc z racji I soboty miesiąca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy Św. o godz.8.00 do kaplicy dusz czyśćcowych.
  10. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Alicji Głuszcz z ul. Solidarności i +Bolesława Głuszcza z ul. Niepodległości. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….