Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego –24.05.2020 r. OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo majowe.
  2. Trwa Nowenna do Ducha św. przygotowująca Kościół do tej kończącej okres wielkanocny Uroczystości. Przypominamy, że wtedy zakończy się też czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Nadzieja" zaprasza na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w najbliższą sobotę od godziny 19.30 do 21:00 kiedy to będzie Msza Święta transmitowana na FB.
  4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek 26.05.– wspomnienie św. Filipa Nereusza. Wtedy przypada także Dzień Matki - o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszych mam: żywych i zmarłych – można zgłaszać w kancelarii intencje.

– w czwartek 28.05. – wspominamy rocznicę (39-tą) śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oczekujemy na Jego beatyfikację. Niech ten, któremu tak drogie były losy Polski wspiera nas w mądrych decyzjach dla pomyślności Ojczyzny, jej władz i każdego z nas.

– w piątek 29.05. – wspominamy św. Urszulę Ledóchowską.

1. Mając na uwadze zbliżającą się uroczystość Bożego Ciała, prosimy, aby odpowiedzialni za poszczególne dekoracje ołtarzy podjęli przygotowania.
  2. Wyrażamy wdzięczność radnym, którzy podjęli inicjatywę, aby Rada naszego miasta uchwaliła Samorządową Kartę Praw Rodziny. Ufamy jako mieszkańcy, że na najbliższej Sesji taka Karta zostanie przyjęta. Jest ona bowiem wyrazem troski o to, aby chronić naturalną i podstawową komórkę życia społecznego jaką jest rodzina. Co jest także bardzo istotne dla wspólnoty Kościoła tym bardziej, że obecnie obchodzimy rok św. Jana Pawła II – papieża rodzin. Ponownie wyrażamy wdzięczność Panu Staroście i radnym powiatu za to, że w ubiegłym roku nasz rawski powiat przyjął jednogłośnie taką Samorządową Kartę Praw Rodziny.
  3. Przypominamy, że potrzebujemy ziemi, aby podnieść poziom części terenu  nowego cmentarza. Jeśli ktoś chciałby ofiarować ziemię to proszę w porozumieniu z Zarządcą cmentarza przywozić ją w wyznaczone miejsce.
  4. Informacje dotyczące przyjęcia sakramentu bierzmowania są na naszej stronie.
  5. Przypominamy o możliwości adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Dusz Czyśćcowych oraz o codziennej modlitwie różańcowej w kościele o 20:30 w intencji ustania pandemii. Jeśli ktoś chce to zapraszamy wtedy do naszej świątyni.
  6. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Dariusza Jabłeckiego z Nowego Glinnika. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …