UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 01.01.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Można dziś uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
  2. Z racji imienin modlimy się za śp. Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego, szczególnie podczas mszy św. o godz. 10.00.
  3. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - msze św. będą wg porządku niedzielnego (nie będzie tylko Mszy św. o 8:00), podczas każdej z nich ofiarą na tacę będziemy mogli pomóc misjom. Zostaną także poświęcone: kreda i kadzidło. Zachęcam, aby wesprzeć ministrantów, którzy będą je rozprowadzać, zbierają na wakacyjny wyjazd. Zapraszamy także na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się po dwuletniej przerwie.
  4. Dziękujemy za dary na święta, szczególnie firmie Food Service oraz firmie Państwa Zagajewskich.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Tacę inwestycyjną.
  6. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca – podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się za małżeństwa a w I-szy czwartek o 15:00 i 17.30 będziemy się modlić w intencji powołań. W tym tygodniu także będzie I-szy piątek miesiąca – ze względu na kolędę księża nie udadzą się do chorych. W I-szą sobotę zapraszamy na 18:00 na Mszę św. i Procesję światła z modlitwą o pokój i za chorych – intencje za chorych można składać w Grocie z Lourdes.
  7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  8. Wspominając słowa bł. Kardynała Wyszyńskiego "Wszystko Postawiłem na Maryję" już 9 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje Oddanie33 z bł. Kardynałem Wyszyńskim i Matką Czacką, przygotowujące nas do zawierzenia swojego życia Pana Jezusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje zakończymy 12 lutego we wspomnienie Matki Boże z Lourdes. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych przedstawiciel Fundacji Tota Tua – p. Michał Wróblewski podzieli się nami świadectwem oddania swojego życia Matce Bożej i zaprosi nas do tych rekolekcji. Podczas cały niedzieli będzie można nabyć książkę z treściami rekolekcyjnym. Wszystkich parafian i nie tylko zapraszamy do głębokiego przeżycia tej szczególnej obecności Matki Bożej w naszej parafii! Wszystkie informację będą dostępne również na stronie parafii.
  9. Informacja kolędowa.

Porządek kolędy:

Poniedziałek 2.01 – godz. 16.00 ul. Willowa, ul. Sadowa, ul. Laskowa, ul. Orzechowa.

Wtorek 3.01 – godz. 16.00 ul. Jeżowska, ul. Murarska, ul. Kolejowa i Piaskowa.

Środa 4.01 – godz. 16.00 ul Ogrodowa, ul. Wiśniowa, ul. Jasińskiego,

ul. Piekarska, ul. Podmiejska, ul. Żytnia.

Czwartek 5.01 – godz. 16.00 ul. Słowackiego - Domki Jednorodzinne, ul. Faworna, ul. Nowa 1.

Sobota 7.01 – godz. 9.00 Ścieki, ul. Skierniewicka.

1. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jerzego Stankiewicza z ul. Ogrodowej, +Zbigniewa Kaczorowskiego z ul. Piaskowej i +Feliksa Dziąga z Leopoldowa. Pomódlmy się za nich, za naszych bliskich, za śp. ks. prałata Mieczysława i za zmarłego wczoraj Papieża Seniora Benedykta XVI: Wieczny odpoczynek …