TROSKA O CMENTARZ

Podczas wrześniowych prac związanych z rozbudową sieci ciepłowniczej na ul. Kilińskiego i Mazowieckiej archeolodzy natrafili na ludzkie szczątki. Nie dziwi to gdyż w tym miejscu znajdował się już od XI w. nasz pierwszy parafialny kościół pw. sw. Piotra i Pawła, przy którym jak to było zwyczajem był usytuowany cmentarz. Warto w tym miejscu podziękować Panu v-Burmistrzowi Arturowi Piotrowskiemu, który z wielkim szacunkiem podszedł do tej sprawy i wspólnie z ks. Dziekanem ustalił, że po zakończeniu prac, z należytym szacunkiem, znalezione szczątki zostaną złożone w krypcie Rawskiej Fary.

To wydarzenie przypomina nam po raz kolejny konieczność troski jaką winniśmy otaczać nasze cmentarze. Zachęcamy aby przeczytać Słowo Biskupa Łowickiego skierowane do diecezjan a dotyczące troski o cmentarze:

file:///C:/Users/PROBOS~1/AppData/Local/Temp/S%C5%82owo-Biskupa-dotycz%C4%85ce-troski-o-cmentarze-1.pdf