ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (IV NIEDZIELA ZWYKŁA) – 02.02.2020 r. OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. błogosławimy gromnice, które podczas burz wystawiamy w oknach, wkładamy je też w dłonie umierających osób. Dzisiejsze święto jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich, także myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa o OO. Pasjonistach i o. Leszku - pustelniku. Wychodząc z kościoła będzie można dzisiaj wesprzeć Zakony kontemplacyjne ofiarami do puszek. Z racji I-szej niedzieli miesiąca zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań połączone z procesją.

1. W tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w Kaplicy Dusz Czyśćcowych o 15.00 będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego a o 17:30 w intencji powołań. W piątek zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa, która będzie także odmówiona w Kaplicy Dusz o 17:45. Będzie tez jak zawsze Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30. Chorym zaniesiemy komunię św. w piątek od 9.00.
  2. W tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek - 3.02. – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;

- w środę - 5.02. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek - 6.02. – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

1. Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy młode małżeństwa, które zawarły ślub u nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy na Msze św. w ich intencji o 18:00.
  2. W tym roku - 5 sierpnia - przypadnie 80-ta rocznica zakatowania przez niemców naszego Proboszcza ks. Wacława Zienkowskiego. Szukamy wszelkich świadectw czy wspomnień dotyczących życia i pobytu księdza w Rawie Mazowieckiej oraz jego aresztowania i wywiezienia do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen pod Berlinem. Osoby, które mogłyby nam pomóc w tych poszukiwaniach prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
    Od 2017 r. podjął On wiele działań, aby doprowadzić do sprowadzenia prochów
    śp. ks. Zienkowskiego do naszego miasta. Aktualnie na cmentarzu w Berlinie w miejscu gdzie odkryto pochowane urny z prochami więźniów z obozu, a wśród nich urnę z prochami ks. Wacława, trwają prace przygotowujące do budowy pomnika. W związku z tym po raz kolejny zostały skierowane przez parafię pisma do różnych osobistości w Niemczech proszące o wsparcie Wniosku parafii dotyczącego zgody na sprowadzenie prochów do Ojczyzny. Postawa ks. Proboszcza Zienkowskiego, który mając okazję, bycia uwolnionym poszedł jednak razem ze swymi parafianami do obozu na pewną śmierć zasługuje, aby włączyć Go do grona męczenników. Stąd są plany rozpoczęcia drogi prowadzącej do beatyfikacji naszego zamęczonego w obozie Pasterza z czasów wojny. Tym bardziej bardzo ważne jest zgromadzenie dużej ilości świadectw i pamiątek dotyczących ks. Zienkowskiego.
  3. Trwa okres, w którym rozliczamy podatek za ubiegły rok. Już kolejny raz możemy
    1 % podatku od dochodu przekazać organizacjom pożytku publicznego. Zwracamy się z prośbą do wszystkich o przekazanie 1 % na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej. Pod chórem na stolikach są ulotki zawierającą informacje o fundacji i sposobie przekazania 1 %. Przekazać go może każdy rozliczający podatek – również Ci, którzy otrzymują emeryturę czy rentę. Mając na uwadze remont naszego kościoła, za pośrednictwem Fundacji Caritas można będzie przekazać 1% na wsparcie naszych prac, trzeba tylko na druku PIT po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji dodać: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.” Za wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy ! Prosimy wziąć rozdawane ulotki z informacja jak wypełnić druk PIT.
  4. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną – na spłatę kredytu.
  5. Pragnę podziękować pani sołtys i mieszkańcom z Pasieki Wałowskiej oraz p. Robertowi Nowakowi z pracownikami za rozebranie szopki i choinki na zewnątrz. Także lektorom i ks. Jakubowi za rozebranie dekoracji w kościele.
  6. Porządek kolędy:

Poniedziałek 03.02 – godz. 16.00 ul. Tomaszowska, Wiśniowa.

Wtorek 04.02 – godz. 16.00 ul. Polna.

Środa 05.02 – godz. 16.00 ul. Solidarności 12 i 18, Piaskowa, Południowa.

Czwartek 06.02 – godz. 16.00 ul. Skierniewicka, Jasińskiego, Żytnia, Piekarska, Podmiejska, Wałowska.

Piątek 07.02 – godz. 16.00 ul. Jeżowska, Laskowa, Orzechowa, Sadowa.

Sobota 09.02 - godz. 9.00 ul. Willowa, Ogrodowa.

Piąta Niedziela Zwykła 09.02.

Poniedziałek 10.02 – godz. 16.00 ul. Wierzbowa, Akacjowa i Zielona..

Wtorek 11.02 – godz. 16.00 ul. Kaczeńcowa, Różana, Tulipanowa, Sienkiewicza i Żmichowskiej.

Środa 12.02 – godz. 16.00 ul. Katowicka i Tuwima.

Czwartek 13.02 – godz. 16.00 ul. Kochanowskiego, Dąbrowskiej i Fredry.

Piątek 14.02 – godz. 16.00 ul. Żeromskiego i Orzechowskiej.

Sobota 15.02 - godz. 9.00 ul. Oś. Mirbud (ul. Zapolskiej, Asnyka, Dolna, Leśna, Brzechwy, Korczaka, Makuszyńskiego, Górna) i ul. Prusa.

1. Szukamy dla osoby potrzebującej wersalki i małej lodówki jak ktoś ma zbyteczne – info w zakrystii lub w kancelarii.
  2. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jerzego Klinka z ul. Solidarności i +Stefana Kwiecińskiego z Wałowic. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …