ŚW. SZCZEPANA – 26.12.2019 r. Ogloszenia

1. Ponawiamy słowa naszych życzeń dla wszystkich naszych parafian oraz gości. Zapraszamy, aby podejść i obejrzeć naszą szopkę oraz odnowione antepedium w ołtarzu głównym i koszulki z obrazu św. Stanisław a Kostki, które są na I p. przy wejściu do muzeum. Warto wejść do kaplicy Dusz Czyśćcowych gdzie jest całodzienna adoracja. Tam zaś są drzwi do unikatowych krypt, które warto obejrzeć.
  2. Jutro w święto św. Jana Apostoła tradycyjnie święcimy wino.
  3. Od soboty rozpoczniemy Wizytę duszpasterską – kolędę w rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się być podczas tego spotkania. Należy przygotować na stole: krzyż, świece, Pismo Św. i wodę święconą. Informujemy, że wodę święconą można pobrać z naczynia umieszczonego przy wejściu, gdyby ktoś nie miał kompletu kolędowego (krzyż z lichtarzykami, kropidło) to można je nabyć w kancelarii Jest pięknym zwyczajem, że po księdza wychodzi gospodarz, tak, aby ksiądz nie musiał domyślać się, czy ktoś jest w domu i czeka na kolędę. Prosimy o przysyłanie pojazdów po kapłanów. Już składamy podziękowanie za ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na spłatę kredytu bankowego.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

Sobota 28.12 – godz. 9.00 Ścieki i ul. Łowicka;

Poniedziałek 30.12 – godz. 9.00 Lutkówka, Huta Wałowska, Janolin, Stary Dwór, Pasieka Wałowska;

godz. 16.00 ul. Tomaszowska 10 A ; 10 B ; 10 H

Wtorek 31.12.2019godz. 9.00 Wałowice, Kolonia Wałowice, Niwna Sucha;

Czwartek 02.01.2020godz. 9.00 Podkonice Miejskie, Leopoldów, Głuchówek Nowy;

godz. 16.00 – ul. Tomaszowska 10 C; 10 D;10 E

Piątek 03.01.2020godz. 9.00 Osada Dolna i Podlas

godz. 16.00 Pl. Piłsudzkiego, Parkowa, Wyszyńskiego, Armii Krajowej;

Sobota 04.01. 2020godz. 9.00 ul.1 Maja, Księże Domki, Kolejowa i Murarska;

1. W niedzielę obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu. Podczas każdej Mszy św. małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Także nasze siostry nazaretanki obchodzą wtedy swoje święto i odnawiają śluby zakonne. Zaś po Mszy św. o 18:00 młodzież z Genesis przedstawi Jasełka.