PRZYŁĄCZ SIĘ DO MODLITWY - JERYCHO RÓŻAŃCOWE

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W niedzielę 29 marca od godz. 10:00 w naszej Parafii rozpoczęliśmy modlitewne Jerycho Różańcowe w intencji nawrócenia serc i zatrzymanie epidemii koronawirusa. Trwać będzie ono nieprzerwanie dzień i noc aż do Niedzieli Palmowej do godz. 10:00. Prosimy każdego o włączenie się do tej modlitwy. Modlimy się w swoich domach odmawiając kolejne części różańca świętego (zgodnie z porządkiem wg załączonego pliku). Prosimy zgłaszać na adres mailowy parafii (kancelaria@parafia.rawa-maz.pl) godziny w jakich będziecie modlić się w ramach Jerycha.

Kiedy podczas remontu mieliśmy momenty trudu i kłopotów także podjęliśmy z wielkim skutkiem takie wyzwanie modlitwy całodziennej na różańcu przez siedem dni. Dzisiaj jest czas, aby to powtórzyć.

Oto krótka informacja o historii tej modlitwy.

Jerycho modlitewne jest formą odwołującą się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdzie kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na skutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. Gdy Jozue - następca Mojżesza wprowadzał naród wybrany, wyzwolony z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej, mieszkańcy Jerycha nie byli przychylni przybyszom. Izraelczycy szturmem musieli zdobywać miasto obwarowane potężnymi kamiennymi murami. Nie mogąc sprostać zadaniu tradycyjnym orężem, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte. Ten historyczny epizod stał się dla nas współczesnych przyczyną do podjęcia szturmu na ogrom zła, jakie w naszych czasach szerzy się we współczesnym świecie

W nawiązaniu do tego wydarzenia ufamy, że wytrwała modlitwa jest w stanie skruszyć mury wybudowane przeciwko Bogu i życiu. Różaniec odmawiamy w swoich domach.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.