PAMIĘTAJ O WSPIERANIU SWOJEJ PARAFII

Dziękujemy za składane ofiary na tace, do skarbonki i te przesyłane na konto parafialne. Prosimy pamiętajcie o potrzebie wspierania finansowego działalności parafii tym bardziej, iż parafia musi jeszcze spłacić pożyczkę bankową związaną z wykonanymi pracami rewitalizacyjnymi.

Ofiary przesyłane poprzez konto parafialne można odliczyć od podatku, trzeba na przelewie zapisać: Darowizna na cele kultu religijnego lub Darowizna na cele charytatywno-opiekuńcze

Numer konta parafii: 25 9291 0001 0131 3534 2000 0010

Darowizna na cele kultu religijnego Odliczenie od dochodu przysługuje w wysokości dokonanej darowizny, nie wyżej jednak niż w kwocie stanowiącej 6% dochodu podatnika. Co ważne 6% darowizn nie może być przekazane na wszystkie cele dobroczynności liczone łącznie, a zatem dla obliczenia 6% dochodów sumuje się darowizny na rzecz krwiodawstwa (w kwocie ekwiwalentu za oddaną krew), kultu religijnego oraz na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jeśli łącznie wartość ta przekracza 6% dochodu – odliczeniu podlega maksymalnie właśnie to 6%, nadwyżka nie może być odliczana.

Darowizna na cele charytatywno-opiekuńcze Innym rodzajem ulgi jest darowizna na kościół, ale nie na cele kultu, lecz charytatywno-opiekuńcze kościołów. Darowizny dokonane na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą są wyłączone z podstawy opodatkowania darczyńców podatkiem dochodowym i podatkiem wyrównawczym. Takie darowizny mogą być odliczane w całej wartości, nawet do 100% osiągniętego dochodu.