OGŁOSZENIA XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019 r.

1. Zapraszamy na modlitwę Nowenną przygotowującą do wspomnienia bł. Marii od Panna Jezusa Dobrego Pasterza dzisiaj o 17:30. W tygodniu będzie ona odmawiana po Komunii św. na wieczornych Mszach św.

- w poniedziałek – 18.11 – wspomnienie bł Karoliny Kózkówny;

- w środę – 20.11 – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

- w czwartek – 21.11 – wspomnienie Ofiarowania NMP;

- w piątek – 22.11 – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej Pamiętamy na modlitwie o p. Szymonie - organiście oraz naszym chórze „Nazaret” i zespołach muzycznych („Tchnienie Boga”, „Kropeczki” i „Jaspis”);

- w niedzielę – 24.11 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. W następną niedzielę Siostry Nazaretanki zapraszają do swego domu na skupienie, którego tematem będzie: "Maryja - Matka dobroci i miłosierdzia" i świętowanie z ich Założycielką. Rozpoczęcie o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, Msza św., dzielenie wiarą, spotkanie przy kawie, herbacie.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na spłatę kredytu. Podczas Mszy św. o 13:00 będziemy się modlić za dobrodziejów remontu oraz za wszystkich wspierających nasze prace.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o 10:00 wysłuchamy koncertu Zespołu Tchnienie Boga. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”. Zaś za tydzień o 19:00 będzie koncert pt.: "Wyśpiewać 100 lat Niepodległości" w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Warto już zarezerwować sobie czas na ten koncert a potem spotkanie panelowe z artystą.
  4. Zapraszamy odważnych mężczyzn, aby przystąpili do Rycerzy Kolumba – spotkanie będzie w najbliższą środę o 19:00. (A sami rycerze skierują za chwilę kilka słów zaproszenia a przed kościołem będzie można z nimi porozmawiać).
  5. Zapraszamy także do naszej parafialnej kawiarenki, można tam przy kawie obejrzeć dzisiaj film pt. Karol – człowiek, który został Papieżem” od 9:00 do 13:00. Są tam spotkania integracyjne w ramach projektu z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Jesteśmy młodzi i piękni bogactwem regionu”.
  6. Bardzo dziękuję Panu Mariuszowi Włodarczykowi z firmy VISION Security, która zajmuje się ochroną różnych obiektów na terenie naszego miasta i pomaga nam zapewniając ochronę naszego kościoła i kolegium.
  7. Nadal prosimy o włączenie się w dzieło omadlania rodzin oraz dzieci i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentów w naszej parafii. Bardzo proszę, aby pobrać karteczki z imionami i codziennie w ich intencji oraz ich rodzin pomodlić się choćby krótko, aż do dnia Pierwszej Komunii św. czy tez Bierzmowania.
  8. Dzisiaj w kinie w MDK o 16:20 a jutro o 18:00 można będzie obejrzeć film Nieplanowane – bardzo polecamy.
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na 29 rocznicę powstania Radia Maryja – szczegóły na Tablicy.
  10. Już można zapisywać się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Medjugorie na coroczne objawienie Matki Bożej. Szczegóły są podane na Tablicy.
  11. Warto zakupić u ministrantów Gościa Niedzielnego oraz tygodnik Niedziela.
  12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: ++ Jolanty Kocik z ul. Nowej, +Grzegorza Klimaszewskiego z ul. Polnej i +Zbigniewa Tomczyka z Białej Rawskiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …