OGLOSZENIA XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019 r.

1. Dzisiaj o 17:30 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. Cieszymy się z obecności kleryków naszego łowickiego Seminarium Duchownego wraz z o. Duchownym ks. Radkiem. Pamiętajmy o potrzebie modlitwy za nich.
  3. Jutro obchodzimy Święto Niepodległości, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy za naszą Ojczyznę i Jej wolność oddali swoje życie oraz o tych, którzy dla niej poświęcali i poświęcają swój trud i zdolności. Msze św. będą o godz.: 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00. Na godz. 10.00 wspólnie z Burmistrzem Miasta p. Piotrem Irlą zapraszamy do udziału we mszy św. w intencji Ojczyzny. Będzie nam towarzyszyła orkiestra OSP w Rawie Maz. Wystąpi wtedy nasz chór Nazaret” – w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego „Rawska Korona spotkań z kulturą – bogactwo województw łódzkiego”. Później będzie koncert. Proszę o przybycie pocztów sztandarowych reprezentujących szkoły i instytucje. Po tej Mszy św. będzie uroczysty przemarsz pod Tablicę pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego. Prosimy, aby wywiesić w tym dniu flagi narodowe, niech będą one wyrazem dumy z wolnej Ojczyzny.
  4. Burmistrz Miasta i dyrektor MDKu zapraszają dzisiaj na koncert z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości, Odbędzie się on o godzinie 17.00. Obejrzymy spektakl muzyczno-multimedialny pod tytułem FANTAZJA POLSKA CZYLI PADEREWSKI ALL INCLUSIVE.
  5. Dzień 11 listopada to także święto patronki diecezji łowickiej – św. Wiktorii.
    W Łowiczu z tej okazji odbędzie się procesja z Jej relikwiami i Msza święta.
  6. Bardzo dziękujemy Państwu Poznańskim za ofiarowane chryzantemy, które zdobiły ołtarze w naszej świątyni. – czynią to co roku.
  7. Można wykupić Tablice pamiątkowe z granitu na murze przy kościele.
  8. Mamy świadomość tego z jak wielkim trudem dokonaliśmy remontu naszych obiektów. Nie możemy pozwalać na niszczenie tego co z taką pieczołowitością zostało poddane konserwacji. Z wielkim niepokojem widzę, jak wyglądają już ściany w kościele. Są zniszczenia na drzwiach i inne. Bardzo proszę, dbajmy o nasze obiekty, zabytkowe ołtarze i to co zostało odnowione niech długo cieszą nasze oczy. Zwracajmy sobie uprzejmie uwagę, pilnujmy również i dzieci, aby i one uszanowały piękno ołtarzy.
  9. Już po raz kolejny podejmujemy dzieło omadlania rodzin oraz same dzieci i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentów w naszej parafii. Bardzo proszę, aby pobrać karteczki z imionami i codziennie w ich intencji oraz ich rodzin pomodlić się choćby krótko, aż do dnia Pierwszej Komunii św. czy tez Bierzmowania.. To jest bardzo ważne dzieło dla nas.
  10. Chcemy też podjąć pomysł modlitwy różańcowej za dzieci. Zapraszamy rodziców, chrzestnych, dziadków, ciocie, itd., nauczycieli, aby włączyć się w tą modlitwę różańcową za dzieci. U młodzieży przed kościołem można się zapisać do takiego Koła.
  11. Również nasza młodzież rozprowadza udekorowane przez siebie świece patriotyczne. Są naprawdę piękne. Wasze ofiary wesprą fundusz młodzieżowy.
  12. W czwartek o 19:00 będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej – w piwnicy Centrum Spotkań i Dialogu.
  13. W najbliższy piątek o 8:00 będzie sprawowana Msza w kaplicy Dusz Czyśćcowych.
  14. W sobotę od 9:00 w naszym Centrum Spotkań i Dialogu będzie szkolenie dla wolontariuszy, zapraszamy chętnych
  15. Od dzisiaj można skorzystać ze spowiedzi w specjalnie przygotowanym pokoju na rozmowy duchowe – znajduje się on przy wyjściu bocznym z kościoła.
  16. Za tydzień w kinie w MDK o 16:20 można będzie obejrzeć film Nieplanowane – bardzo polecamy.
  17. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na 29 rocznicę powstania Radia Maryja – szczegóły na Tablicy
  18. Prosimy sprawdzić na Tablicy lub na stronie internetowej parafii poprawność podanych nazwisk zmarłych polecanych we Mszy św. listopadowej i w wypominkach. Wypominki roczne napływają nadal stąd będą czytane od następnej niedzieli.
  19. Zachęcamy do lektury: Gościa Niedzielnego i „Niedzieli.
  20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Tadeusza Świądra z ul. Solidarności, +Łukasza Koprowskiego, +Mariusza Sobczyka z Pl. Piłsudskiego, +Tadeusza Zielińskiego z Pasieki Wałowskiej, +Małgorzaty Milczarek z ul. Tomaszowskiej, +Beaty Wójciak z ul. Tuwima, +Agaty Chałupka z Al. Konstytucji 3 Maja, +Rafała Cukrowskiego z ul. Solidarności i +Eugeniusza Męcina z Lutkówki Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …