OGŁOSZENIA - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod Hasłem ,,Wstańcie, chodźmy!". Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na ,,Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia" – bardzo zachęcamy. Skauci Europy, zapraszają dzieci po Mszy św. o 11.30 przed nasz kościół gdzie przygotowali papieską grę terenową, przybliżającą postać świętego Papieża. O godzinie 16:00 w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogu zapraszamy do obejrzenia filmu pt.: „Karol - Człowiek, który został Papieżem”. Zaś o 17:15 będziemy rozważać teksty św. Jana Pawła II podczas nabożeństwa różańcowego. Wieczorem o 21:00 spotkamy się na modlitwie przy pomniku św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Także na ogrodzeniu przy kościele zawisną plansze z wybranymi przez parafian myślami św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Bł. Honorata Koźmińskiego – patrona naszej diecezji. Zaś w tygodniu obchodzimy:

- we wtorek – 15.10 – wspomnienie św. Teresy z Avila.

- w środę – 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

- w czwartek – 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

- w piątek – 18.10 – święto św. Łukasza Ewangelisty.

- w sobotę – 19.10 – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

1. Po Mszy św. o 10:00 wysłuchamy koncertu w wykonaniu uczniów ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  2. Wieczorem po Mszy św. o 18:00 w naszym kościele będzie miał miejsce kolejny koncert. Wystąpi „Kapela Polonica”, która przedstawi skarby muzyki dawnej. Po koncercie w piwnicach naszego Centrum Spotkań i Dialogu odbędzie się panel dyskusyjny oraz będzie możliwość skorzystania z ciepłych napoi i ciasta.
    Całe wydarzenie odbędzie się dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  3. Przed kościołem osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają: znicze Caritas, Kalendarz Diecezjalny na 2020 r oraz album o Pielgrzymce Jana Pawła II do naszej diecezji i album z Nawiedzenia Obrazu we wszystkich parafiach w diecezji.
  4. Dzisiaj mamy bardzo ważny dzień wyborów. Módlmy się za naszą Ojczyznę i pójdźmy koniecznie, aby zagłosować. Wybierzmy osoby Prawe i Boże.
  5. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście tydzień temu na Tacę Inwestycyjną przeznaczoną na spłatę kredytu – 11 912 PLN.
  6. Po wieczornej Mszy św. rozpoczynają się rekolekcje Odnowy w Duchu Św. nazywane REO – zapraszamy.
  7. Dzisiaj także od godz. 9.00 zapraszamy kobiety na spotkanie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogu – wejście od podwórka.
  8. MDK zaprasza w czwartek o 18.00, na wysłuchanie koncertu zatytułowanego FRYDERYKOWI CHOPINOWI w 170. ROCZNICĘ ŚMIERCI. Z recitalem fortepianowym wystąpi pianista Paweł Wakarecy oraz jego studentka mające swe korzenie w Rawie Mazowieckiej Maria Aleksandra Zagajewska. Honorowym gościem koncertu będzie mieszkająca na stałe w Nowym Yorku córka Arura Rubinsteina Pani Ewa Rubinstein..
  9. Jutro o 10:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pamiętajmy na modlitwie o tych osobach.
  10. Dziękujemy Państwu Rylskim za odnowienia krzyża stojącego przy sklepie Adar.
  11. Chciałbym przypomnieć, że podczas liturgii mamy 3 postawy: stojąca, siedząca i klęcząca – nie ma postawy kucającej.
  12. Po Mszy św. zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Józefa Wolniewicza z Chrust i Artura Walendzika z ul. Tomaszowskiej. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …