NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29.12.2019 r. - Ogłoszenia

1. Dziś obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu. Podczas każdej mszy św. małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Także siostry nazaretanki obchodzą dzisiaj swoje święto i odnawiają śluby zakonne.

1. Po Mszy św. o 18:00 nasza młodzież z Genesis wraz z x. Pawłem przedstawią Jasełka. Zapraszamy!
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  3. We wtorek kończy się rok 2019, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynno-błagalną. W jej trakcie odśpiewamy hymn: Te Deum, Wtedy też i w Nowy Rok wysłuchamy sprawozdania z funkcjonowania parafii.
  4. W Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, msze św. wg. porządku niedzielnego (UWAGA: nie ma Mszy św. w kaplicy przy cmentarzu). Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. W tym dniu będziemy się także modlić za śp. Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego, szczególnie podczas mszy św. o godz. 8:45.
  5. W tym tygodniu przypadnie I-szy Czwartek, Piątek i Sobota. W pierwszy piątek księża chodzą po kolędzie, ale jeśli ktoś z chorych chciałby przyjąć Komunię św. to prosimy o zgłoszenie do kancelarii.
  6. Dziękujemy za dary przynoszone przed Świętami. Zostało z nich przygotowanych 51 paczek, które otrzymały rodziny potrzebujące.
  7. Kontynuujemy Kolędę. Informujemy, że wodę święconą można pobrać z naczynia umieszczonego przy wejściu, gdyby ktoś nie miał kompletu kolędowego (krzyż z lichtarzykami, kropidło) to można je nabyć w kancelarii. Prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się być podczas tego spotkania. Należy przygotować na stole: krzyż, świece, Pismo Św. i wodę święconą. Jest pięknym zwyczajem, że po księdza wychodzi gospodarz, tak, aby ksiądz nie musiał domyślać się, czy ktoś jest w domu i czeka na kolędę. Prosimy o przysyłanie pojazdów po kapłanów. Dziękujemy za składane ofiary będą one przeznaczone na spłatę kredytu.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek 30.12 – godz. 9.00 Lutkówka, Huta Wałowska, Janolin, Stary Dwór, Pasieka Wałowska;

godz. 16.00 ul. Tomaszowska 10 A ; 10 B ; 10 H

Wtorek 31.12.2019godz. 9.00 Wałowice, Kolonia Wałowice, Niwna Sucha;

Czwartek 02.01.2020godz. 9.00 Podkonice Miejskie, Leopoldów, Głuchówek Nowy;

godz. 16.00 – ul. Tomaszowska 10 C; 10 D;10 E

Piątek 03.01.2020godz. 9.00 Osada Dolna i Podlas

godz. 16.00 Pl. Piłsudzkiego, Parkowa, Wyszyńskiego, Armii Krajowej;

Sobota 04.01. 2020godz. 9.00 ul.1 Maja, Księże Domki, Kolejowa i Murarska;

1. Zapraszamy do kawiarni parafialnej na pyszne ciasto i kawę oraz herbatę.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Krzysztofa Kita z Podlasu. Za niego, za śp. ks. prałata Mieczysława i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …