Niedziela Palmowa – 5.04.2020 r. - OGLOSZENIA

1. Dziś Niedziela Palmowa – Liturgia rozpoczęła się od poświecenia palm, świecimy je podczas każdej Mszy św.

1. Zapraszamy na transmisję ostatniego Nabożeństwa Gorzkich Żali będzie o godz. 17:15.
  2. Dzisiaj kończy się nasze parafialne Jerycho różańcowe – trwająca nieustannie przez tydzień modlitwa różańcowa w intencji o ustanie pandemii oraz nawrócenie serc. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy odmawiali różaniec. Przypominam, że codziennie o 20.30 kapłani z siostrami i klerykami odmawiają różaniec. Można się z nami łączyć duchowo. Zapraszamy.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który szczególnie w tym okresie ma wyjątkowy charakter. Nawet jeśli nie będziemy mogli uczestniczyć bezpośrednio w liturgiach Triduum paschalnego, to łączmy się duchowo, modląc się również za pośrednictwem naszych internetowych transmisji.
  4. Liturgia w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w Wigilię Paschalną będzie o godz. 18:00.
  5. W Wielki Piątek oddajemy cześć Krzyżowi Św., na którym za nas umarł Jezus. Adorujemy i czcimy ten symbol Bożej Miłości do nas. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią większość z nas nie będzie mogła uczestniczyć w tym obrzędzie dlatego też Proboszczowie naszych rawskich parafii postanowili w ten dzień przejść przez nasze miasto z krzyżem, i będą błogosławić nam wszystkim. W tej procesji będą szli tylko kapłani. Ta pokutna procesja w intencji uwolnienia od epidemii i o nawrócenie serc rozpocznie się w Miasteczku Krwi Chrystusa o godz. 15:00 od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, później kapłani z krzyżem przejdą ul. Prusa do ul. Tomaszowskiej i będą szli w kierunku Pl. Piłsudskiego a potem ul. Warszawską do ul. Kazimierza Wielkiego. Procesja zakończy się ok. 16.30 przy krzyżu na placu pod budowę kościoła. Prosimy w tym czasie o modlitewną łączność ze swoimi pasterzami. Warto w domach w tym czasie odmówić Drogę Krzyżową. Błogosławieństwo krzyżem św. duchowo spocznie na wszystkich mieszkańcach naszych parafii, tak w mieście jak i na wioskach. Procesję będzie można oglądać na FB parafii.
  6. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościołach ani na wioskach. Zgodnie z sugestią Biskupów, prosimy zatem, aby na początku wielkanocnego śniadania w Niedzielę Zmartwychwstania, Ojciec lub Mama rodziny przeczytała specjalnie przygotowaną modlitwę. Jest ona dostępna na naszej stronie oraz przy wyjściu pod dzwonnicą. Dla duchowej jedności zapraszamy do udziału w transmisji błogosławieństwa pokarmów na naszym kapłańskim stole. Będzie to w Wielką Sobotę o 10:00.
  7. Przekażmy znajomym, że nasi kapłani codziennie spowiadają w Sali przy Dzwonnicy. Rano od 7:00 do 9:00 i po południu od 16:00 do 18:30. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będziemy dostępni od 9:00 do 18:00. Można po spowiedzi przyjąć Komunię św.
  8. W Wielki PiątekDzień Męki Pańskiej obowiązuje post ścisły.
  9. Msza św. rezurekcyjna będzie w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00, ale z symboliczną procesją tylko przed kościół gdzie ks. Proboszcz pobłogosławi Najświętszym Sakramentem nasze miasto i wioski. Kolejne Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8:45, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Mszę św. do 11:30 będą transmitowane na FB.
  10. Serdeczne zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy (będzie ona w naszej Kaplicy Dusz Czyśćcowych) w Wielki Czwartek do 22:00 a w piątek od 8:00 aż do wieczornej liturgii. Adoracja przy Grobie Pańskim (w kościele) będzie w piątek do 22:00 a w Wielką Sobotę od 8:00 do 24:00 (z przerwą na liturgię Wigilii Paschalnej).
  11. Pamiętajmy, że w Liturgiach nie może uczestniczyć w kościele więcej niż 5 osób (pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalne).
  12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeb +Wandy Bartosik i +Heleny Alicji Dębowskiej z ul. Konstytucji 3 Maja, +Jadwigi Kolizda z Podkonic Miejskich, +Henryki Boczek z ul. Solidarności i +Stefana Głuszcza z ul. Tomaszowskiej . Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …