NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie o godz. 17:15.
  2. Dziś Niedziela Palmowa – Liturgia rozpoczęła się od poświecenia palm, świecimy je podczas każdej Mszy św. Szczególną oprawę będzie miała msza św. dla dzieci o 11:30. Będzie dla nich konkurs na największą palmę oraz tę, która jest najładniej wykonana. Zapraszamy z palmami pod krzyż na skwerze ok. 11:20.
  3. Niedzielą Palmową wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go w skupieniu
    i modlitwie, zwłaszcza czas Triduum Paschalnego. Gorąco zapraszamy do udziału w liturgii tych Świętych Dni – pamiętajmy – są to najbardziej ważne wydarzenia dla nas wierzących! Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg 12 mężczyznom w Wielki Czwartek będzie o godz. 18:00. Będziemy w tym dniu modlić się także w intencji kapłanów. W Wielki PiątekDzień Męki Pańskiej – liturgia rozpocznie się o godz. 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek przy krzyżu na Pl. Piłsudskiego o godz. 15.00. Modlitwa ta rozpocznie się w kościele - Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.proszę przynieść świece (koniecznie z okapnikami). Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Kolejne Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8:45, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Zapraszamy do licznego udziału w rezurekcji tak, aby wspólnie ogłosić światu prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Zespoły parafialne i wioski proszę o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów – informacji na ten temat udziela x. Artur. Zapraszam asystę do baldachimu, Rycerzy Kolumba, orkiestrę OSP i druhów strażaków, ministrantów, skautów i osoby potrzebne do zorganizowania rezurekcji.
  4. Serdecznie zapraszamy na procesję rezurekcyjną dziewczynki pragnących sypać kwiaty – bardzo proszę rodziców o przyprowadzenie o 5:50.
  5. Będzie też adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. W Wielki Czwartek i Piątek kościół będzie otwarty do godz. 22:00. Niech to będzie czas poświęcony na modlitwę i nawiedzenie Najświętszego Sakramentu. W Wielką Sobotę czuwamy w kościele całą noc, aż do rezurekcji. Zapraszamy do adoracji przy grobie - propozycja podziału godzin adoracji na Tablicy ogłoszeniowej.
  6. Zapraszamy na „Ciemną jutrznię” na godz. 8:00 w Wielki Piątek i Sobotę.
  7. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielkanoc przeżyjmy w łasce uświęcającej. Nie odkładamy na te dni spowiedzi! Okazja do spowiedzi jeszcze tylko w poniedziałek, wtorek i środę podczas każdej Mszy św.
  8. Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocy w Wielką Sobotę będzie w kościele od godz. 9:00 do 15:00 i po wioskach: jeden kapłan – Ścieki, Pasieka Wałowska, Huta Wałowska, Lutkówka, Janolin, Stary Dwór, Wałowice, Sucha i Niwna; drugi kapłan – Podlas, Leopoldów, Podkonice Miejskie, Chrusty Stare i Nowe i Osada Dolna (w kaplicy). Pojazdy prosimy przysłać z Podlasu i ze Ścieków na godz. 9:00. Każda wioska przywozi kapłana do siebie a ostatnia także odwozi do Rawy. Do kościoła ze święconką przychodzimy o ile to możliwe rodzinnie i pozostajemy choćby na krótką chwilę adoracji Pana Jezus w grobie. U ministrantów przed kościołem będą do nabycia buteleczki z wodą świeconą (dobrowolne ofiary będą na Fundusz ministrancki).
  9. W Święta nie ma Mszy św. w kaplicy przy cmentarzu !!!
  10. Z okazji „Narodowego Dnia Życia” zachęcam do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Pod chórem są ulotki do pobrania.
  11. Prosimy grupy parafialne o uporządkowanie grobów kapłańskich i sióstr.
  12. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej w zakrystii ministranckiej.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Stanisława Miszczaka i Krystyny Sipak z Chrustów. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …