NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją kontynuujemy ten radosny czas do 2 lutego.
  2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we wczorajszy Orszak Trzech Króli. Dotarł on przed nasz kościół przy którym w szopce była żywa święta Rodzina: Maryja Panna z Dzieciątkiem i św. Józef– czyli Państwo Dominika i Piotr Gąsiorowscy z ich synkiem Julkiem. Bóg zapłać za ten dar radości.
  3. Wielka atrakcją w Trzech Króli była żywa szopka, którą można było obejrzeć w Ogrodzie Dialogu. Dziękujemy p. Sylwestrowi Sadowskiemu z Leopoldowa za przywiezienie ptaków i zwierząt. Czyni to zawsze z wieka chęcią.
  4. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ostatnim tygodniu za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość. Porządek kolędy na kolejne dni:

Poniedziałek 8.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 3, 3A i 5;

Wtorek 9.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 4, 6 i 7;

Środa 10.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 8, 9 i 10;

Czwartek 11.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 2B, 2 i 17 oraz domki;

Piątek 12.01 – godz. 16.00 Oś. Solidarności 1, 11, 12, 18 i 18A;

Sobota 13.01 – godz. 9.00 ul. 1 Maja (domki), Księże Domki, nowe bloki,

Osada Dolna, Plac Piłsudskiego.

Bóg zapłać za ofiary, które składacie przy tej okazji na cele parafialne!

1. Dzisiaj od 14:15 zapraszamy na Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.
  2. Przy ołtarzu możemy obejrzeć obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem – jest to kolejny dar od parafian dla naszego kościoła. Bardzo dziękujemy autorce pani prof. Bożenie Czyż-Kępińskiej z Pracowni Artystycznej przy ul. Łowickiej za ten dar serca.
  3. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o 11:300 dzieci z „Kropeczek” zaśpiewają nam kolędy. Zaś o 17:00 młodzież i dzieci ze SP 1 przedstawią Jasełka. Zapraszamy.
  4. Przed wejściem do zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Krzysztofa Melona z ul. Tomaszowskiej, +Elżbiety Grefkowicz z ul. Zwolińskiego i +Urszuli Skonecznej z ul. Kościuszki. Pomódlmy się za nich oraz i w rocznicę śmierci za śp. Ks. Andrzeja Kamińskiego. Wieczny odpoczynek …