NAJNOWSZE INFORMACJE DLA PARAFIAN - 24.03.20

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W związku z tymi rygorystycznymi przepisami przekazujemy poniższe informacje:

- od środy (25 marca) aż do odwołania Msze św. codziennie (od poniedziałku do soboty) będą o: 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 17:30 i 18:00 - Przepraszamy jednocześnie, iż niektóre intencje mszalne zostaną przeniesione na inną godzinę!
- w niedziele Msze św. będą jak to ostatnio było podawane o: 7:00, 8:00, 8:45, 10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00.
- podczas każdej Mszy św. może być wewnątrz kościoła max. 5 wiernych ! Prosimy, aby umożliwić uczestnictwo rodzinie, która zamówiła intencje na daną Mszę św.
- wejście na każdą Mszę św. będzie możliwe tylko drzwiami pod dzwonnicą na 5 minut przed dana godziną eucharystii.
- wierni, którzy przybyliby na Mszę św. w wyznaczonych godzinach i nie zmieściliby się w limicie 5 osób w kościele, będą mogli wtedy przyjąć samą Komunię św. w sali pod dzwonnicą. Zachęcamy, aby w takiej sytuacji uczestniczyły we Mszy św. za pośrednictwem mediów.,
- zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Dusz Czyśćcowych, otwartej codziennie od 7:00 do 18:00.
- spowiedź będzie w sali pod dzwonnicą: podczas każdej Mszy św. oraz w tygodniu od 16:00 do 18:00.
- codziennie (od poniedziałku do niedzieli) będziemy transmitować Msze św. tylko o 18:00 oraz modlitwę różańcową o 20:30. Będziemy również transmitować Drogę Krzyżową w piątki o 9:00 (nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17:15) i w niedziele Gorzkie Żale o 17:15.
- limit 5 wiernych dotyczy także Mszy pogrzebowych oraz nabożeństw..
- informacje dotyczące uroczystości Pierwszej Komunii św. przekażemy jak tylko otrzymamy stosowne dyspozycje od Władz Kościelnych. Bedzie to najprawdopodobniej po Wielkanocy.

Nie ustawajmy w modlitwie i pamiętajmy o sobie nawzajem. Na ile to możliwe pomagajmy potrzebującym a szczególnie osobom starszym i samotnym.
Bóg zapłać - ks. proboszcz Bogumił Karp wraz z kapłanami oraz wspólnotą sióstr.