Koła Różańcowe w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP

Modlitwa różańcowa znana jest w Kościele od bardzo dawna, sięga XII wieku. Zakorzeniona głęboko w tradycji stała się duchowym wsparciem dla ludzi wiary. Maryja w swych objawieniach Lourdes, Fatimie, Gietrzwałdzie, La Salette prosi: ,,Odmawiajcie różaniec”.

Przynależność do Koła Żywego Różańcowego polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca (Ojcze nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo), z krótkim rozważaniem. Raz w miesiącu grupa spotyka się na wspólnej modlitwie, z wymianą tajemnic. Osoba odpowiedzialna nazywana zelatorem przewodniczy modlitwie i dba o sprawy organizacyjne.

W naszej parafii działa obecnie siedem Kół Różańcowych:
–    cztery Koła Żeńskie; p/w św. Ojca Pio, Matki Bożej Miłosierdzia, św. Jana Pawła II św. s. Faustyny Kowalskiej
–    Męskie Koło Żywego Różańca p/w św. Józefa
–    Różaniec Rodziców Za Dzieci: dwa koła, p/w Matki Bożej Fatimskiej, Dzieci z Fatimy Bł. Hiacynty i Franciszka
Opiekunowie duchowi Kół: ks. Proboszcz Bogumił Karp i ks. Tomasz Muszyński.
Koła Różańcowe spotykają się na modlitwie raz w miesiącu w swoich grupach:
       -   p/w św. Ojca Pio, Matki Bożej Miłosierdzia w pierwsze niedziele miesiąca,
            o godz.15.00 w kaplicy na Osadzie Dolnej, należącej do parafii – zelatorka kół Zofia Golianek i Alicja Motylewska
      -    p/w św. Jana Pawła II w kościele parafialnym, w pierwsze poniedziałki
             miesiąca o 17.00 – zelatorka Małgorzata Ciesielska
–    p/w św.s. Faustyny Kowalskiej o godz. 17.00 w pierwsze czwartki miesiąca w kościele parafialnym - zelatorki: Katarzyna Gałaj, Grażyna Chojecka
–    Koło Męskie p/w św. Józefa w kościele parafialnym w pierwsze czwartki miesiąca po wieczornej Mszy św.(godz.18.45) – zelator Kazimierz Golianek
–    Koła Rodziców Za Dzieci dwa razy w roku w ustalonym terminie w grupie, zelatorki: Zofia Golianek -koła p/w Matki Bożej Fatimskiej, Małgorzata Ciesielska -
koła p/w Dzieci z Fatimy Bł Hiacynty i Franciszka

Codzienną modlitwą obejmują intencje Ojca Św.,  sprawy parafii, swoich rodzin, także ludzi i sytuacji potrzebujących modlitewnego wsparcia.
 W trzeci poniedziałek miesiąca odbywa się spotkanie formacyjne grup różańcowych w parafii, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Bogumiła Karpa.

Członkowie Kół Różańcowych uczestniczą w życiu duchowym parafii: w adoracji Najświętszego Sakramentu, przygotowując rozważania, nowennach, dniach skupienia. Każda z grup ma przydzielony feretron lub chorągiew do niesienia w procesjach.
Biorą czynny udział w życiu parafii, uczestnicząc w pracach wynikających z bieżących potrzeb. Koła spotykające się na modlitwie w kaplicy na Osadzie Dolnej przygotowują  kaplicę w okresie wiosenno- jesiennym do niedzielnych Mszy św. i opiekują się przyległym ogrodem.

Do Kół Żywego Różańca może zapisać się każdy parafianin. Może to uczynić, przychodząc na wyznaczone spotkanie grupy, gdzie otrzyma potrzebne informacje. Lista jest ciągle otwarta. Będziemy tworzyć nowe grupy modlitwy różańcowej na chwałę Bożą i uświęcania parafii.