IV NIEDZIELA ZWYKŁA– 31.01.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii, za osoby chore oraz pracowników służby zdrowia i tych, którzy niosą pomoc.
  2. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  3. Tydzień temu mieliśmy dzień solidarności Kościoła w Polsce z Chorwacją, którą dotknęło trzęsienie ziemi; Z tej okazji była prośba o zbiórkę do puszek na pomoc dla poszkodowanych. Dzisiaj w naszej parafii możecie złożyć dar serca na ten cel. Przy wyjściu ministranci i osoby z Caritas parafialnego zbierają ofiary do puszek. Bóg zapłać.
  4. Za tydzień zaś będziemy mogli wesprzeć 9-miesięczną Maję chorą na rdzeniowy zanik mięśni. Bez specjalnej terapii kosztującej ponad 9 mln. złotych to niemowlę utraci zdolność przełykania a nawet samodzielnego oddychania. Przyjadą wtedy do nas babcie i ciocie Mai, aby zbierać ofiary na pomoc dla niej.
  5. We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. (7.00, 8.45, 10.00 i 18.00) będziemy błogosławić gromnice, które podczas burz i niebezpieczeństw wystawiamy w oknach, wkładamy je też w dłonie umierających osób. To święto jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane Panu Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa oraz OO. Pasjonistach. Ofiarami do puszek będzie można wtedy wesprzeć Zakony kontemplacyjne. UWAGA: gromnice można kupić w naszej kancelarii wraz ze specjalną osłonką przed woskiem.
  6. Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy młode małżeństwa, które zawarły ślub u nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy na Msze św. o 18.00.
  7. W pierwszy czwartek – o 15.00 w Kaplicy Dusz Czyśćcowych będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań. Zaś o 17.30 modlitwą różańcową będziemy błagać Boga o ustanie epidemii a także w intencji nowych powołań oraz za: siostry, kleryków i księży pracujących i pochodzących z naszej parafii.
  8. W tym tygodniu przypada również I-szy piątek i sobota miesiąca. Komunię św. zaniesiemy chorym w piątek od godz. 9.00. W te dni po Mszy św. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie.
  9. Serdecznie gratulujemy naszemu ks. Pawłowi, który decyzją Biskupa Łowickiego został mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem młodzieży. Jest to wielkie wyróżnienie oraz docenienie zaangażowania ks. Pawła w pracy z młodzieżą. Oprócz gratulacji wesprzyjmy ks. Pawła naszą modlitwą i życzliwą pomocą.
  10. Trwa okres, w którym rozliczamy podatek za ubiegły rok. Już kolejny raz możemy
    1 % podatku od dochodu przekazać dla naszej parafii za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej. Pod chórem na stolikach są ulotki zawierającą informacje o fundacji i sposobie przekazania 1 %. Przekazać go może każdy rozliczający podatek – również Ci, którzy otrzymują emeryturę czy rentę. Trzeba tylko na druku PIT po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji dodać: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.” Za wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy ! Prosimy pobrać te ulotki a w kancelarii siostra pomoże wypełnić PIT.
  11. Porządek kolędy:

Poniedziałek 01.02.2021 ul. Słowackiego bl. 29, 29A, 23 i 21.

Wtorek 02.02.2021 ul. Katowicka, ul. Dolna, ul. Górna, ul. Asnyka, oraz tzw. Osiedle Mirbudu: tj ul. Brzechwy, Korczaka, Makuszyńskiego, Zapolskiej, ul. Leśna

ul. Zielona, ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa,

Czwartek 04.02.2021 ul. Sienkiewicza, ul. Żeromskiego, ul. Kochanowskiego.

Piątek 05.02.2021 ul. Prusa, Żmichowskiej, Konopnickiej i Kaczeńcowa,

Sobota 06.02.2021 Ścieki, ul. Skierniewicka, ul. Jasińskiego,

1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” i w „Gościu Niedzielnym” artykuły o życiu zakonnym.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Zygmunta Wróblewskiego z pl. Wolności. Za jego duszę oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …